Ban Chang District

Löydä 3 tähden hotellit kohteessa Ban Chang District

Syötä matkapäiväsi tarkistaaksesi viimeisimmät hinnat ja saatavuus

Näytä enemmän pyyhkäisemällä alas
Suodatusperuste:
Hotellien tähtiluokitus
≤2345
Vierasarvio
Mahtava 9+Upea 8+Hyvä 7+Miellyttävä 6+

Löysimme 25 3 tähden hotellia sinulle kohteessa Ban Chang District

Valitse matkapäiväsi nähdäksesi viimeisimmät hinnat.
Suosituin
Edullisin hinta
Lähinnä keskustaa
Parhaaksi arvosteltu
99+
โรงแรมโก บ้านฉาง โรบินสัน ไลฟ์สไตล์
Hotellit kohteessa Ban Chang District
GO Hotel Ban Chang Robinson Lifestyle sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Robinson Lifestyle Ban Chang, minkä lisäksi Emerald Golf Club sijaitsee vain 4 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 8,3 km:n päässä kohteesta Eastern Star Golf Course ja 12,7 km:n päässä kohteesta Phalan ranta. Hyödynnä puutarha sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja juomavesiautomaatti. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Kaikissa 79 huoneessa on ilmastointi ja LCD-televisio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy suihku ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan kerran yöpymisen aikana. Huoneissa on työpöytä ja ilmainen pullovesi.

"Good for a few nights. Room was perfectly fine and bed was comfortable. Very convenient as Robinson s and mall is right next to hotel. Note: No kettle in room Fridge is wall mounted and can only fit about 3 to 4 small bottles I couldn’t connect to the wifi during my 4 night stay (but just used my data so was not a problem for me thus I didn’t ask them about it.)"
Erittäin hyvä
247 arvostelua
8,9/10
1 yö
Alkaen 29 773 KRW
Tarkista saatavuus
39
Hotellit kohteessa Ban Chang District
Kun yövyt hotellissa Rayong Pet-Friendly Hotel by SCN, sinulla on erinomaiset mahdollisuudet tutustua kohteeseen Ban Chang Subdistrict. Voit ladata akkujasi tai vain rentoutua vierailemalla kiinteistön hierontahuone-sivustolla. Tässä kiinteistössä toimii ravintola. Nauti ateria suoraan huoneestasi paikan päällä olevan ravintola huonepalvelu avulla. Haluatko napata jotain juotavaa? Suuntaa omaan baari- tai kahvila-ravintolaan. Tässä hotelli:ssa sinulla on pääsy parila- ja myyntiautomaatti-tiloihin. Lisämukavuutta lisäävät myös valuutanvaihto, matkatavaroiden säilytys, kuivapesu ja pyykinpesupalvelu. Kiinteistölle ajaessasi voit käyttää parkkipaikkaa.
Ylivertainen
7 arvostelua
10/10
1 yö
Alkaen 155 340 KRW
Tarkista saatavuus
99+
โรงแรมบีซีพี โฮเทล
Hotellit kohteessa Ban Chang District
BCP Hotel sijaitsee esikaupunkialueella, ja Ban Changin sairaala sijaitsee 4 minuutin ajomatkan päässä ja Emerald-golfkenttä 5 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 23,6 km:n päässä kohteesta Sattahipin Kuninkaallisen Thaimaan laivaston tukikohta ja 28,7 km:n päässä kohteesta Bang Sarayn ranta. Hyödynnä ulkouima-allas, terassi ja puutarha. Tämän hotellin palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys, kiertoajelu-/lippupalvelu ja juhlasali. Lisämaksullisten rantakuljetusten avulla pääset helposti nauttimaan tyrskyistä ja hiekasta. Hotellin ravintola on hyvä paikka lounaan nauttimiseen, tai voit hyödyntää huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Maksullinen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–10.00. Käytössäsi on kuivapesula-/pesulapalvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja matkatavarasäilytys. Tämä hotelli tarjoaa liikeasiakkailleen 3 kokoushuonetta. Käytössäsi on lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden). Jos saavut autolla, voit pysäköidä helposti, sillä ilmainen pysäköinti kuuluu myös palveluihin. Kaikissa 150 huoneessa on ilmastointi ja taulutelevisio. Jokaisessa huoneessa on parveke. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Kylpyhuoneesta löytyy ilmaiset hygieniatuotteet ja suihku, jossa on sadesuihkupää.

"This hotel that good location in city of Ban Chang. It has swimming pool that my child like this. We stay in one night and get connection room on floor 5th. This view is good see to road side but it have loudly from vehicle all night. Staff very good and have service mind."
Erittäin hyvä
65 arvostelua
8,6/10
1 yö
Alkaen 30 852 KRW
Tarkista saatavuus
60
ทริปเปิล โอ พลาบีช
Hotellit kohteessa Ban Chang District
Phalan ranta ja Nam Rinin ranta sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 22,6 km:n päässä kohteesta Sattahipin Kuninkaallisen Thaimaan laivaston tukikohta ja 30,2 km:n päässä kohteesta Bang Sarayn ranta. Hyödynnä puutarha sekä ilmainen langaton internetyhteys. Vastaanotto on avoinna rajoitetusti. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Tässä majoituspaikassa on 36 ilmastoitua huonetta, joiden varusteluun kuuluu muun muassa keittiö. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneet siivotaan päivittäin. Huoneissa on vedenkeitin.

"Very clean, spacious, well equipped and maintained, worth every penny. Around the area have many lovely seafood places. Definitely worth to stop for layover."
Mahtava
27 arvostelua
9,1/10
1 yö
Alkaen 34 951 KRW
Tarkista saatavuus
99+
ระยอง เอส ซี เอน ซิตี้ บ้านฉาง อู่ตะเภา
Hotellit kohteessa Ban Chang District
SCN City Centre Hotel Rayong sijaitsee valtameren rannalla, ja Ban Changin sairaala ja Robinson Lifestyle Ban Chang sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä rannalla sijaitseva hotelli sijaitsee 22,4 km:n päässä kohteesta Sattahipin Kuninkaallisen Thaimaan laivaston tukikohta ja 27,7 km:n päässä kohteesta Bang Sarayn ranta. Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys ja juhlasali. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu. Käytössäsi on express-uloskirjautuminen, kielitaitoinen henkilökunta ja hissi. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Tässä majoituspaikassa on 50 yksilöllisesti sisustettua huonetta, joiden varusteluun kuuluu muun muassa jääkaappi ja taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy suihku ja bidee. Varusteluun kuuluu työpöytä, vedenkeitin ja puhelin (ilmaiset paikallispuhelut).

"Prime Location, Great Comfort Booked SCN City Hotel for a weekend getaway with my cat and loved it. Location puts you right where you want to be in Rayong. Breakfast was delicious with hot and cold options. Renovated room felt like staying somewhere much more expensive. The bed deserves special mention - incredibly soft and comfortable. Best part? They're pet friendly! My cat settled in immediately. Value for money is exceptional here. This will be my go-to hotel when visiting Rayong!"
Erittäin hyvä
74 arvostelua
8,9/10
1 yö
Alkaen 18 986 KRW
Tarkista saatavuus
84
โรงแรมเดอะลอร์ดเนลสัน บ้านฉาง
Hotellit kohteessa Ban Chang District
Lord Nelson sijaitsee Ban Changissa 5 km:n päässä Eastern Star ‑golfkentältä. Saatavilla on ilmastoituja huoneita. Majoituspaikan mukavuuksiin kuuluu yksityinen ranta-alue ja ulkouima-allas. Ravintolassa tarjoillaan thaimaalaisia ​​ruokia. Huoneissa on taulu-tv, satelliittikanavat, jääkaappi, vedenkeitin, suihku, maksuttomia kylpytuotteita ja vaatekaappi. WiFi on käytettävissä ilman lisämaksua. Joihinkin huoneisiin kuuluu myös terassi. Kaikissa huoneissa on oleskelualue. Lähimmät lentoyhteydet ovat Utapaon kansainväliseltä lentoasemalta, joka on 13 km:n päässä Lord Nelsonilta.

"The hotel is right on the seashore, the view from the room was very beautiful. The room is spacious, we took a family room, consisting of two bedrooms with their own bathrooms and a small kitchen between them. The beds are comfortable, but there were no bedside tables, which was inconvenient. The lighting in the room is also inconveniently done: there are no bedside lamps and dim lighting, while the lighting in the kitchen is poor. The hotel pool is very small, suitable only for children. There is a very good seafood restaurant next to the hotel, close to the beach. The beach has good locations for photos, but I would not recommend swimming: a dirty shore and a dirty sea (you can see the pipes where city waste is drained into the sea)."
Erittäin hyvä
47 arvostelua
8,5/10
1 yö
Alkaen 50 917 KRW
Tarkista saatavuus
19
OK Resort โอเค รีสอร์ท บ้านฉาง
Hotellit kohteessa Ban Chang District
Eastern Star Golf Club ja Emerald-golfkenttä sijaitsevat 10 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 23,9 km:n päässä kohteesta Sattahipin Kuninkaallisen Thaimaan laivaston tukikohta ja 29,3 km:n päässä kohteesta Bang Sarayn ranta. Hyödynnä puutarha sekä ilmainen langaton internetyhteys. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Tässä majoituspaikassa on 29 kodikasta huonetta. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee.

"ดีค่ะ รวมๆไม่น่ากลัว ห้องพักสะอาด ดูแลบริการดี คนพักเยอะ ปลอดภัย ไปคนเดียวก็พักได้สบายค่ะ"
Erittäin hyvä
13 arvostelua
8,7/10
1 yö
Alkaen 18 770 KRW
Tarkista saatavuus
84
รอยัล เพลส บ้านฉาง
Hotellit kohteessa Ban Chang District
When you stay at Royal Place Banchang in Ban Chang, you'll be next to a golf course, within a 5-minute drive of Emerald Golf Course and Eastern Star Golf Course. This golf hotel is 13.5 mi (21.7 km) from Sattahip Royal Thai Navy Base and 16.8 mi (27.1 km) from Bang Saray Beach. Take advantage of recreation opportunities such as a 24-hour fitness center or take in the view from a terrace and a garden. Additional amenities at this hotel include complimentary wireless internet access and a picnic area. Enjoy local cuisine at Royal Place Restaurant, a restaurant where you can take in the garden view and dine alfresco. Or stay in and take advantage of the room service (during limited hours). Wrap up your day with a drink at the bar/lounge. Cooked-to-order breakfasts are available daily from 6 AM to 10 AM for a fee. Featured amenities include dry cleaning/laundry services, a 24-hour front desk, and multilingual staff. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 31 air-conditioned rooms featuring microwaves and flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Bathrooms have showers and complimentary toiletries. Conveniences include phones, as well as safes and desks.
Erittäin hyvä
6 arvostelua
8,0/10
1 yö
Alkaen 45 955 KRW
Tarkista saatavuus
43
บ้านอยู่ดี อพาร์ทเม้นท์
Hotellit kohteessa Ban Chang District
Emerald-golfkenttä ja Ban Changin sairaala sijaitsevat 5 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä huoneisto sijaitsee 22 km:n päässä kohteesta Sattahipin Kuninkaallisen Thaimaan laivaston tukikohta ja 27,4 km:n päässä kohteesta Bang Sarayn ranta. Hyödynnä terassi, puutarha ja ilmainen langaton internetyhteys. Lähistöllä sijaitseville nähtävyyksille pääsee helposti alueellisilla kuljetuksilla (lisämaksusta). Huoneisto tarjoaa asiakkailleen kahvila ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Käytössäsi on kuivapesula-/pesulapalvelut, matkatavarasäilytys ja pyykinpesutilat. Käytössäsi on lentokenttäkuljetukset. Jos saavut autolla, voit pysäköidä helposti, sillä ilmainen pysäköinti kuuluu myös palveluihin. Tässä majoituspaikassa on 41 ilmastoitua huonetta, joiden varusteluun kuuluu muun muassa keittiö. Jokaisessa huoneessa on parveke tai terassi. Mukavuuksiin kuuluu 32-tuumainen LCD-televisio ja kaapelikanavat. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on työpöytä ja oleskelualue.

"Was clean and tidy hotel, friendly staff with easy check in and out. Quiet location and close to food and supermarket. Plenty of parking available. Very good Good Aircon."
Erittäin hyvä
7 arvostelua
8,3/10
1 yö
Alkaen 21 143 KRW
Tarkista saatavuus
11
บ้านสวนทิพย์ รีสอร์ท บ้านฉาง
Hotellit kohteessa Ban Chang District
BaanSuantip Resort offers top-notch services and amenities, ensuring guests experience utmost comfort.For visitors traveling by automobile, complimentary parking is available. Reception assistance is offered at the resort featuring express check-in or check-out.At BaanSuantip Resort, every guestroom is provided with convenient amenities and fittings to ensure a comfortable stay.Elevate your experience at resort with the knowledge that certain rooms are equipped with linen service, ensuring a more pleasant stay for you.A few accommodations within BaanSuantip Resort offer unique design elements such as a balcony or terrace. Certain rooms boast in-room amusement features such as television and cable TV, offering guests an enjoyable stay.In select rooms within the resort, a refrigerator and bottled water is available to cater to your requirements when desired. Essential restroom facilities are equally significant, and at the resort, some visitor bathrooms offer toiletries to enhance your experience.
Erittäin hyvä
8,0/10
1 yö
Alkaen 73 571 KRW
Tarkista saatavuus
Näytä kaikki 3 tähden hotellit kohteessa Ban Chang District

Tutustu muiden matkailijoiden mielipiteisiin kohteen Ban Chang District hotelleista

Näytä kaikki
Tutustu aitoihin arvosteluihin ja todellisten matkailijoiden näkemyksiin, jotka auttavat sinua löytämään täydellisen majoituksen

Gao Bayview Banchang

10/10
Ylivertainen
Lähetetty4.4.2025
Vieraskäyttäjä
สถานที่พักไม่ติดหาด แต่มีวิวทะเลสวยๆให้นั่งรับลมเย็นๆ
Hinta yötä kohden alkaen:147 789 KRW

Calm Resort

8,5/10
Erittäin hyvä
Lähetetty16.4.2026
Nat.z
Peaceful, affordable and very clean the place is in the middle of farm and near to Namrin Beach .
Hinta yötä kohden alkaen:21 791 KRW

Usein kysytyt kysymykset

Mitkä ovat suosittuja 3 tähden hotelleita kohteessa Ban Chang District?

Matkustatpa sitten maahan Ban Chang District liike- tai lomamatkalle, GO Hotel Ban Chang at Robinson Lifestyle Ban Chang (alkaen 36 701 KRW) , Bcp Hotel (alkaen 31 519 KRW) ja Rayong SCN City Centre Banchang (alkaen 23 316 KRW) ovat suositeltuja hotelleita.

Mikä on kohteen Ban Chang District 3 tähden hotellien keskimääräinen yöpymishinta?

Kohteen Ban Chang District keskimääräinen 3 tähden hotelliyöpymisen hinta arkisin on 203 312 KRW, ja keskimääräinen hotelliyöpymisen hinta viikonloppuisin (perjantai–lauantai) on 244 341 KRW.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ban Chang District tarjoavat uima-altaan?

Kohteessa Ban Chang District on paljon uima-altaan sisältäviä 3 tähden hotelleita. Bcp Hotel (alkaen 31 519 KRW), The Lord Nelson Hotel (alkaen 54 188 KRW) ja Royal Rayong Residence (alkaen 52 245 KRW) ovat erittäin suosittuja.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ban Chang District tarjoavat kuntosalitiloja?

Royal Place Banchang (alkaen 56 778 KRW) ja Phalaburi Resort by Dreamhouse (alkaen 50 734 KRW) tarjoavat kuntosalitiloja. Tyydytä kuntoilutarpeesi myös matkoilla ollessasi!

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ban Chang District sisältävät baarin?

Kohteessa Ban Chang District on baarin sisältäviä 3 tähden hotelleita. GO Hotel Ban Chang at Robinson Lifestyle Ban Chang (alkaen 36 701 KRW), The Lord Nelson Hotel (alkaen 54 188 KRW) ja Royal Rayong Residence (alkaen 52 245 KRW) ovat erittäin suosittuja.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ban Chang District tarjoavat aamiaisen?

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ban Chang District tarjoavat kylpyläpalveluita?

Haluatko rentoutua kylpylähoidossa? Kohteessa Ban Chang District on kylpylän sisältäviä 3 tähden hotelleita. Rayong SCN City Centre Banchang (alkaen 23 316 KRW) on erittäin suosittu.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ban Chang District tarjoavat ilmaisen Wi-Fi-yhteyden?

Internet-yhteys on olennainen edellytys matkustamiselle. GO Hotel Ban Chang at Robinson Lifestyle Ban Chang (alkaen 36 701 KRW), Bcp Hotel (alkaen 31 519 KRW) ja Rayong SCN City Centre Banchang (alkaen 23 316 KRW) ovat suosittuja hotelleita, jotka tarjoavat ilmaisen Wi-Fi-yhteyden.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ban Chang District sallivat lemmikit?

Gao Bayview Banchang (alkaen 377 158 KRW) sallii lemmikit. Ota lemmikkisi mukaan matkallesi!

Mitä tarjouksia 3 tähden hotelleista kohteessa Ban Chang District on tarjolla?

Trip.com tarjoaa erilaisia kampanjoita ja alennuksia 3 tähden hotelleista. Voit tarkistaa kampanjasivulta, mitä kampanjoita Trip.comissa on tarjolla.

Paikalliset matkustustiedot

Korkein hinta146 063 KRW
Edullisin hinta24 380 KRW
Arvosteluiden lukumäärä502
Hotellien lukumäärä25
Keskimääräinen hinta (arkisin)203 312 KRW
Keskimääräinen hinta (viikonloppuisin)244 341 KRW