Home
/
Mount Vernon
Mount Vernon
Tutustu kohteeseen Mount Vernon
Tekemistä kohteessa Mount Vernon
10 parasta nähtävyyttä kohteessa Mount Vernon
‹
›
Sija 1 listalla Parhaat asiat tehdä kohteessa Washington
Washington Monument
7,5
Washington · 18,9 km kohteesta Mount Vernon
2026 Amerikka 50 – Yö nähtävyydet
United States Capitol
7,4
Washington · 19,8 km kohteesta Mount Vernon
Ilmainen nähtävyys
Sija 3 listalla Parhaat asiat tehdä kohteessa Washington
The White House
7,3
Washington · 19,7 km kohteesta Mount Vernon
Ilmainen nähtävyys
Sija 1 listalla Yö nähtävyydet kohteessa Washington
National Mall
7,2
Washington · 18,6 km kohteesta Mount Vernon
Ilmainen nähtävyys
2026 Amerikka 50 – Yö nähtävyydet
Lincoln Memorial
6,5
Washington · 18,5 km kohteesta Mount Vernon
Ilmainen nähtävyys
Sija 2 listalla Yö nähtävyydet kohteessa Washington
Capitol Hill
6,4
Washington · 19,8 km kohteesta Mount Vernon
Ilmainen nähtävyys
2026 Amerikka 50 – Perheystävälliset nähtävyydet
Smithsonian National Air and Space Museum
6,4
Washington · 19,2 km kohteesta Mount Vernon
Ilmainen nähtävyys
Sija 1 listalla Perheystävälliset nähtävyydet kohteessa Washington
Smithsonian National Museum of Natural History
6,4
Washington · 19,3 km kohteesta Mount Vernon
Ilmainen nähtävyys
Sija 6 listalla Parhaat asiat tehdä kohteessa Washington
Library of Congress
6,3
Washington · 19,8 km kohteesta Mount Vernon
Ilmainen nähtävyys
National Gallery of Art
5,9
Washington · 19,5 km kohteesta Mount Vernon
Ilmainen nähtävyys
Matkan perusasiat
eSIM
Yhdysvallat 5G eSIM | Kolmiverkko · Tuki ChatGPT & Google Maps| 500MB/päivä - yhteensä 100GB | 1-90 päivää | 24 tunnin laskutus | QR-koodi
Näytä kaikki eSIM
eSIM
Yhdysvallat/Kanada 5G eSIM | Useita verkkoja • ChatGPT käytettävissä | Päivittäinen suunnitelma/kokonaismäärä dataa | 24 tunnin laskutus | QR-koodi
Näytä kaikki eSIM
eSIM
Yhdysvallat 5G eSIM | Kolmen verkon kattavuus | Käytettävissä ChatGPT | Päivittäinen suunnitelma/kokonaismääräinen data | 24 tunnin laskutus | QR-koodi
Näytä kaikki eSIM
eSIM
Yhdysvallat 5G eSIM | Paikallinen IP • Kaikki AI & TikTok | 1–30 päivää | QR-koodi
Näytä kaikki eSIM
Tutustu kohteeseen Mount Vernon kartalla
Usein kysytyt kysymykset
Mistä kohde Mount Vernon on tunnettu?
−
Kohde Mount Vernon on tunnettu runsaista nähtävyyksistään ja tekemisestään. Tässä on muutamia kohokohtia:
Washington Monument
,
United States Capitol
ja
The White House
.
Mitä aktiviteetteja on ehdottomasti kokeiltava kohteessa Mount Vernon?
−
Voit harkita aktiviteetteja
Pienen ryhmän historiallinen puolen päivän kierros George Washingtonin Mount Vernonissa (enintään 12 matkustajaa)
,
Pienryhmä, enintään 13 osallistujaa: Washington DC:n päivästä yöhön -retki Mount Vernonin retkellä
ja
Pienryhmä, enintään 13 osallistujaa: Koko päivän Washington DC -kierros Mount Vernonin vierailulla
kohteessa Mount Vernon. Saatavuus ja matkasuunnitelmat muuttuvat, joten tarkista uusimmat tiedot ennen varausta.