Puerto Rico

Tekemistä kohteessa Puerto Rico

Hae nähtävyyksiä tai paikallisia nähtävyyksiä ja kiertomatkoja
Hae

Tutustu parhaisiin kokemuksiin

10 parasta nähtävyyttä kohteessa Puerto Rico

Näytä kaikki Nähtävyysliput

Kokemukset, joita ei kannata jättää väliin kohteessa Puerto Rico

Suositellut Päiväretket kohteessa Puerto Rico

Näytä kaikki Päiväretket
Parhaiten arvostettu El Yunquen sademetsä ja vesiliukumäki – Pienryhmäretki
󱌍
4,9/5
· 13 840 arvostelua· 21 varattu
Maksuton peruutus
35 peräkkäistä positiivista arvostelua
Alkaen52,55 EUR
San Juanin ohjattu snorklausretki kilpikonnien kanssa ja maksuttomat videot
󱌍
4,9/5
· 10 166 arvostelua
Maksuton peruutus
98,5 % matkustajista suosittelee
Alkaen34,74 EUR
Perintökierros Casa BACARDÍssa Puerto Ricossa
󱌍
Alkaen39,73 EUR
Puolipäiväinen El Yunquen sademetsän vesiliukumäki ja köysiheilu -opastettu kierros
󱌍
4,8/5
· 5 600 arvostelua
Maksuton peruutus
41 peräkkäistä positiivista arvostelua
Alkaen22,27 EUR
Bioluminesenssilahden kajakkiretki Viequesista
󱌍
4,5/5
· 798 arvostelua
Maksuton peruutus
Alkaen57,90 EUR
Luola-, vesiputous- ja jokiseikkailu Charco Azulissa kohteesta San Juan
󱌍
4,9/5
· 611 arvostelua
Maksuton peruutus
33 peräkkäistä positiivista arvostelua
Alkaen133,62 EUR
Fajardo: Snorklausristeily Cayo Icacosiin liukumäen ja lounaan kanssa
󱌍
4,8/5
· 310 arvostelua
Maksuton peruutus
95,5 % matkustajista suosittelee
Alkaen104,11 EUR

Suositellut Ruoka ja juoma kohteessa Puerto Rico

Näytä kaikki Ruoka ja juoma
Mixology-kurssi Casa BACARDIssa Puerto Ricossa
󱌍
Alkaen79,46 EUR
Aitoja San Juanin makuelämyksiä tarjoava ruokakierros
󱌍
4,9/5
· 1 010 arvostelua
Maksuton peruutus
96,5 % matkustajista suosittelee
Alkaen151,43 EUR
Maestron kävely: Rummin maistelukokemus
󱌍
Alkaen79,46 EUR
San Juan: Old Town -ruokakierros maisteluineen
󱌍
4,9/5
· 82 arvostelua
Maksuton peruutus
60 peräkkäistä positiivista arvostelua
Alkaen151,26 EUR

Maksutonta tekemistä kohteessa Puerto Rico

Usein kysytyt kysymykset

Mitä asioita on ehdottomasti tehtävä kohteessa Puerto Rico?

Älä jää paitsi näistä nähtävyyksistä kohteessa Puerto Rico: San Juan National Historic Site, Bahía Bioluminiscente ja Condado Beach. Jos pidät vaihtoehdosta Päiväretket, kokeile vaihtoehtoa Parhaiten arvostettu El Yunquen sademetsä ja vesiliukumäki – Pienryhmäretki. Jos nautit vaihtoehdosta Ulkoilmakokemukset, kokeile vaihtoehtoa Yön yli kestävä Bio Bay -kajakkiretki Viequesin saarella.

Voit kokeilla vaihtoehtoja Mixology-kurssi Casa BACARDIssa Puerto Ricossa ja Aitoja San Juanin makuelämyksiä tarjoava ruokakierros. Voit tarkistaa niiden aukioloajat ja ruokalistat verkosta ennen vierailua. Varauksia suositellaan, erityisesti ruuhka-aikoina.

Kun valitset kiertomatkaa, aloita siitä, kuinka paljon aikaa sinulla on ja millaista kokemusta etsit. Tällä hetkellä suosittuihin vaihtoehtoihin kuuluvat Parhaiten arvostettu El Yunquen sademetsä ja vesiliukumäki – Pienryhmäretki, Puerto Ricon Viequesin saaren bioluminesenssilahden yöllinen melontakokemus ja San Juanin ohjattu snorklausretki kilpikonnien kanssa ja maksuttomat videot. Tarkista reaaliaikainen saatavuus ja matkasuunnitelma ennen varausta.

21. lokakuuta 2026 tilanteen mukaan päiväretkien ja aktiviteettien viitehinta kohteessa Puerto Rico on n. EUR 22,27 – EUR 133,62. Hinnat vaihtelevat keston, ryhmäkoon, kuljetuksen, lippujen, aterioiden ja mahdollisten poikkeuksellisten sisäänpääsyvaatimusten mukaan. Vahvista ennen varausta laskutusvaluutta ja se, onko hinta ilmoitettu henkilöä vai ryhmää kohden.

Saat apua milloin ja missä tahansa 30 sekunnin kuluessa.Ota yhteyttä asiakastukeen

Muutos- ja peruutuskäytännöt vaihtelevat nähtävyyksittäin ja kiertomatkoittain. Katso lisätietoja tuotetietosivulta.

Lippujen hinnat voivat vaihdella arkipäivien ja viikonloppujen välillä sekä huippu- ja hiljaisen sesongin aikana. Kun varaat Trip.comin kautta, voit myös käyttää Trip Coineja ja saada lisäsäästöjä. Lisää vinkkejä alennettujen lippujen varaamiseen saat osoitteesta Trip.com, josta löydät uusimmat tiedot.