Hotel Italia
Valitse päivämäärä
-
Valitse päivämäärä
1 yö
1 huone, 2 aikuista, 0 lasta
Hotel Italia
Hotel Italia
Näytä kartalla
Hintatakuu
Kohokohdat
Hiljainen huone
Erinomainen palvelu
Säihkyvän puhdas
Monipuolinen aamiainen
Ihanteellinen sijainti
+2 lisää
Mukavuudet
Kaikki mukavuudet
Majoituspaikan kuvaus
Näytä enemmän
9,1/10
Puhtaus9,2
Mukavuudet8,6
Sijainti9,1
Palvelu9,4
Ympäristö
Metro: Re Umberto
(350m)
Metro: Porta Nuova
(550m)
Lentokenttä: Torino-Casellen lentoasema
(16,9km)
Juna: Torino Porta Nuova Railway Station
(450m)
Juna: Torino Porta Susa Railway Station
(1,6km)
Maamerkit: Choco-Story Torino, Museo del Cioccolato e del Gianduja
(390m)
Näytä kartalla
Huoneet
Vierasarvostelut
Palvelut ja mukavuudet
Käytännöt
5
Kahden hengen budjettihuone
1 Yhden hengen vuode
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Suihku
Tarkista saatavuus
6
Kolmen hengen huone
3 Yhden hengen vuode tai 1 Parivuode ja 1 Yhden hengen vuode
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Suihku
Tarkista saatavuus
7
Yhden hengen standard-huone
1 Yhden hengen vuode
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kaupunkinäkymä
Pyyhe
Tarkista saatavuus
9
Twin-huone
2 Yhden hengen vuode
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kaupunkinäkymä
Pyyhe
Tarkista saatavuus
7
Standard kahden hengen huone
1 Parivuode
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kaupunkinäkymä
Pyyhe
Tarkista saatavuus
Piilota huonetyypit
Vahvistetut arvostelut
Keskimääräinen hinta vastaavissa majoituspaikoissa kohteessa Torino
Arvosteluissa mainitaan usein
Vieraskäyttäjä
25. kesäkuuta 2026
This establishment offers exceptional value. Its prime location, coupled with a welcoming staff and distinctive ambiance, contributes to a highly positive experience.
Käännä
Mikey20
30. huhtikuuta 2026
It is located at a very good spot just a few minutes walk from the train station. Plenty of food spots all around. Best of all, the staffs are very accommodating and friendly.
Käännä
Anonyymi käyttäjä
1. huhtikuuta 2026
Location is walking distance from train station and convenient for traveling around by bus and tram. Room was clean. Breakfast was delicious with enough options.
Käännä
Nelsons
2. helmikuuta 2026
Awesome old building, perfect location for exploring Turin, good breakfast included, friendly and helpful staff 😊
Käännä
Anonyymi käyttäjä
27. kesäkuuta 2026
Very great location in the center of Turin. The staff was very friendly and the free breakfast was good. I was happy that there was AC
Käännä
Vieraskäyttäjä
23. kesäkuuta 2026
Nice location, just few minutes away from the station, and the hotel is clean, staffs are nice, the breakfast taste good, if i go to Torino again, I would definitely like to stay here again.
Käännä
Vieraskäyttäjä
2. huhtikuuta 2026
My stay at the Italia hotel was amazing, I really enjoyed , the staff were helpful, the hotel was clean and the room was a good size.
Käännä
Vieraskäyttäjä
22. huhtikuuta 2026
A very decent and clean hotel. Although its older structure, they have kept it well. The staff is friendly.i would only ask for the windows to be improved for noise and better blinds. Otherwise a really good location and safe area and heating was great.
Käännä
Vieraskäyttäjä
12. helmikuuta 2026
It was a very lovely little hotel situated close to the central train station and was located within walking distance of most tourist attractions. Although the hotel itself and my room looked dated, the hotel and my hotel room were yet very clean, comfortable and cosy. The included breakfast was well worth the price and scale of this hotel. Overall highly recommended.
Käännä
Palvelut ja mukavuudet
Majoituspaikan käytännöt
Sisään- ja uloskirjautumisajat
Sisäänkirjautuminen: klo 14:00–24:00
Uloskirjautumisaika: 06:30–11:00
Vastaanoton aukioloajat: Ympärivuorokautinen
Lapsia koskevat käytännöt
Lapset voivat majoittua joissakin tämän hotellin huoneissa.
Lisämaksuja voidaan periä lapsista, jotka käyttävät huoneessa olevia vuoteita. Lisää lasten lukumäärä saadaksesi tarkemman hinnan.
Pinnasängyt ja lisävuoteet
Lisävuoteita ei voi lisätä mihinkään huonetyyppiin. Pinnasänkyä koskevat käytännöt vaihtelevat huonetyypin mukaan. Tutustu kyseisen huonetyypin käytäntöihin.
Aamiainen
TyyliNoutopöytä
Aukioloajat[Ma - Su] 07:00-10:00 Avoinna
| Ikä | Maksu |
|---|---|
17-vuotiaat ja nuoremmat lapset | 10,00 EUR henkilöä kohden |
Aikuinen | Noutopöytä:10,00 EUR henkilöä kohden |
Lisämaksut aamiaisesta eivät sisälly kokonaishintaan, ja ne on maksettava majoituspaikassa.
Lemmikkieläimet
Lemmikit sallittu pyynnöstäLisämaksu
Maksu: 10,00 EUR lemmikkiä ja päivää kohden
Palveluseläimet
Palveluseläimet sallittu pyynnöstä
Ikävaatimukset
Sisäänkirjautuvan pääasiallisen vieraan täytyy olla vähintään 18-vuotias.
Maksaminen hotellilla
- Käteinen
Sertifioinnin tiedot
Lupanumero:IT001272A1K8RRKU82
Oikeudelliset tiedot
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi ammattimainen isäntä. Ammattimaiset isännät ovat osapuolia, jotka toimivat elinkeino-, liike- tai ammattitoimintaa varten ja joita pidetään elinkeinonharjoittajina EU:n lainsäädännön mukaisesti.
Näytä kaikki
Majoituspaikan kuvaus
Hotellin paikallinen nimi: Hotel Italia
- Huoneiden lukumäärä: 49
Puhelin:+39-011-5620402
Hotel Italia sijaitsee keskustassa, ja Egyptiläinen museo sijaitsee 3 minuutin ajomatkan päässä ja Allianz Stadium 9 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 0,7 km:n päässä kohteesta Galleria Civica d'Arte Moderna e Contemporanea (GAM) (museo) ja 0,9 km:n päässä kohteesta Via Roma.
Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja televisio yleisissä tiloissa.
Hotelli tarjoaa asiakkailleen huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–10.00.
Käytössäsi on tietokonepiste, kuivapesula-/pesulapalvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto.
Kaikkien 49 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero ja työpöytä.
Saatat miettiä
Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Hotel Italia?
Sisäänkirjautumisaika hotellissa Hotel Italia on 14:00-24:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Hotel Italia?
Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Hotel Italia?
Kyllä, lemmikkieläimet ovat sallittuja hotellissa Hotel Italia, mutta on aina parasta soittaa etukäteen ja varmistaa asia.Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Hotel Italia?
Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Hotel Italia maksaa?
Huoneisen hinnat hotellissa Hotel Italia voivat muuttua päivämäärien, hotellin käytäntöjen ja muiden tekijöiden mukaan. Voit tarkistaa tämänhetkiset hinnat syöttämällä matkustuspäivämääräsi.Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Hotel Italia maksaa?
Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille Hotel Italia?
Lähin lentokenttä on Torino-Casellen lentoasema, jolle on noin 23 minuuttia hotellista autolla (16,9km).Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille Hotel Italia?
Millaiset ovat hotellin Hotel Italia peruutuskäytännöt?
Hotellin Hotel Italia peruutuskäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja varausehtojen mukaan.Millaiset ovat hotellin Hotel Italia peruutuskäytännöt?
Tietoa tästä majoitusliikkeestä
| Lähin lentokenttä | Torino-Casellen lentoasema |
|---|---|
| Etäisyys lentoasemalle | 18.79KM |
| Lähin rautatieasema | Torino Porta Nuova Railway Station |
| Etäisyys rautatieasemalle | 0.59KM |
| Lähin metroasema | Re Umberto |
| Etäisyys metroasemalle | 0.35KM |
| Keskimääräinen hinta alkaen | EUR84 |
| Hotellien tähtiluokitus | 3 |
















