Doi Saket District

Löydä 3 tähden hotellit kohteessa Doi Saket District

Syötä matkapäiväsi tarkistaaksesi viimeisimmät hinnat ja saatavuus

Näytä enemmän pyyhkäisemällä alas
Suodatusperuste:
Hotellien tähtiluokitus
≤2345
Vierasarvio
Mahtava 9+Upea 8+Hyvä 7+Miellyttävä 6+

Löysimme 18 3 tähden hotellia sinulle kohteessa Doi Saket District

Valitse matkapäiväsi nähdäksesi viimeisimmät hinnat.
Suosituin
Edullisin hinta
Lähinnä keskustaa
Parhaaksi arvosteltu
83
ศรีดา รีสอร์ท
Hotellit kohteessa Luang Nuea,Doi Saket District
Wat Phra That Doi Saket ja Tweecholin kasvitieteellinen puutarha sijaitsevat 10 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä majatalo sijaitsee 20,6 km:n päässä kohteesta Chiang Mai-yöbasaari ja 15 km:n päässä kohteesta Maejon yliopisto. Hyödynnä vuokrattavat polkupyörät, terassi ja puutarha. Tämä majatalo tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, kielitaitoinen henkilökunta ja matkatavarasäilytys. Käytössäsi on lentokenttäkuljetukset. Jos saavut autolla, voit pysäköidä helposti, sillä ilmainen pysäköinti kuuluu myös palveluihin. Kaikissa 21 huoneessa on ilmastointi ja minibaari. Jokaisessa huoneessa on parveke. Satelliittikanavat tarjoavat viihdykettä jokaiselle. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet.

"Nice staff. Nice house. Best place for relax and retreat. I am so thankful for the memorable 10 days stay in Srida."
22 arvostelua
7,5/10
1 yö
Alkaen 1 568 RUB
Tarkista saatavuus
99+
โวราแมน บี-วัน
Hotellit kohteessa Thep Sadet,Doi Saket District
Huvila sijaitsee vuoristossa, ja Wat Phra That Doi Saket ja Tweecholin kasvitieteellinen puutarha sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä huvila sijaitsee 19,1 km:n päässä kohteesta Chiang Mai-yöbasaari ja 19,1 km:n päässä kohteesta Tha Phae Gate (portti). Hyödynnä terassi sekä ilmainen langaton internetyhteys. Maksullinen englantilainen aamiainen tarjotaan päivittäin klo 8.30–10.30. Vastaanotto on avoinna rajoitetusti. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Tämä yksilöllisesti sisustettu huvila tarjoaa käyttöösi ulkotiloissa olevan yksityisen porealtaan ja LCD-television. Huoneessa on parveke. Keittonurkkaus tekee ruoanvalmistamisesta helppoa. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä, ja digitaalikanavat viihdyttävät yöpymisen aikana.

"Beautiful amazing place wow and don't forget to take Thai baht cash for the local restaurants around this area beautiful peaceful place can hearing the water river running when sleeping beautiful people"
Erittäin hyvä
13 arvostelua
8,8/10
1 yö
Alkaen 3 773 RUB
Tarkista saatavuus
99+
วรมน ฮัท
Hotellit kohteessa Doi Saket District
Doi Saketin kuumat lähteet sijaitsee 12,1 kilometrin päässä ja San Kamphaengin kuumat lähteet 25,7 kilometrin päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 41,6 km:n päässä kohteesta Central Chiangmai. Hyödynnä terassi, puutarha ja ilmainen langaton internetyhteys. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan ja kahvila. Käytössäsi on matkatavarasäilytys ja kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Kaikissa 2 huoneessa on ilmastointi ja taulutelevisio. Jokaisessa huoneessa on patio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Kylpyhuoneesta löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

"The hotel’s service is great overall. The owner is nice and friendly. Their restaurant is also good. The only one thing you need to be aware is that you better avoid to travel to the hotel during night time. At night time, some parts of the road are very dark and the road signs are not very clear sometimes."
Erittäin hyvä
35 arvostelua
8,5/10
1 yö
Alkaen 3 761 RUB
Tarkista saatavuus
33
ธารา วัลเลย์ รีสอร์ท
Hotellit kohteessa Pa Miang,Doi Saket District
Tutustu kaikkeen, mitä Pa Miang tarjoaa oleskelusi aikana kohteessa Tara Valley. Nauti omasta ravintolasta ravintola, joka tarjoilee Thaimaalainen ruokia. Aloita päiväsi hakemalla kahvia tai juomaa kahvilasta. Tästä lomakohde:sta löydät myös palvelut, kuten parila. Kiinteistölle ajaessasi voit käyttää maksuton parkkipaikkaa.
Mahtava
2 arvostelua
9,5/10
1 yö
Alkaen 3 091 RUB
Tarkista saatavuus
99+
บ้านชายทุ่ง
Hotellit kohteessa Choeng Doi,Doi Saket District
Wat Phra That Doi Saket sijaitsee 4 minuutin ajomatkan päässä ja Tweecholin kasvitieteellinen puutarha 7 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 20,9 km:n päässä kohteesta Chiang Mai-yöbasaari ja 19,6 km:n päässä kohteesta Riverside. Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu ulkouima-allas ja vuokrattavat polkupyörät. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, hääpalvelut ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan, kahvila ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Käytössäsi on kuivapesula-/pesulapalvelut, kielitaitoinen henkilökunta ja matkatavarasäilytys. Käytössäsi on lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden). Jos saavut autolla, voit pysäköidä helposti, sillä ilmainen pysäköinti kuuluu myös palveluihin. Kaikkien 11 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja minibaari. Jokaisessa huoneessa on kalustettu terassi. Mukavuuksiin kuuluu DVD-soitin ja digitaalikanavat. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, sadesuihkupää ja ilmaiset hygieniatuotteet.

"ที่พัก สะอาด มีสิ่งอำนวยความสะดวก และเงียบสงบ เหมาะแก่การพักผ่อน แนะนำเลยครับ"
Mahtava
8 arvostelua
9,0/10
1 yö
Alkaen 2 148 RUB
Tarkista saatavuus
44
ปางสูงเฮาส์ ดอยสะเก็ด
Hotellit kohteessa Thep Sadet,Doi Saket District
Yrityksen Doi Saket District:ssa Thep Sadet sijaitseva Pangsung House Doi Saket on sijoitettu vastaamaan huvi- tai työmatkailijoiden tarpeisiin. Tässä kiinteistössä toimii ravintola. Tästä lomakohde:sta löydät myös palvelut, kuten puutarha. Autolla saapuvat vieraat voivat käyttää kiinteistön pysäköintialuetta.
1 yö
Alkaen 1 898 RUB
Tarkista saatavuus
45
ทิพยาวิลลา
Hotellit kohteessa Pa Miang,Doi Saket District
Tippaya Villa sijaitsee kaupungin Doi Saket District alueella Pa Miang, ja se tarjoaa loistavan oleskelukokemuksen huvi- tai työmatkoille. Koe Thaimaalainen keittiön maut paikan päällä olevassa ravintola:ssa. Talon sisäinen kahvila on täydellinen paikka viettää aikaa. Tässä lomakohde:ssa sinulla on pääsy puutarha-palveluun. Majoituspaikassa on pysäköintimahdollisuus.

"Perfect Accommodation to do some activities nearby"
Mahtava
2 arvostelua
9,1/10
1 yö
Alkaen 3 977 RUB
Tarkista saatavuus
30
เฌอธารโฮมเสตย์
Hotellit kohteessa Thep Sadet,Doi Saket District
Chertarn Homestay offers a hot tub and air-conditioned accommodations in Ban Pang Bo Hu Bon, 25 miles from Chiang Mai Bus Station. This property offers access to a balcony and free private parking. The accommodation features free Wifi throughout the property, as well as a terrace and a family-friendly restaurant. There's a private bathroom with shower in all units, along with a hair dryer and free toiletries. At the chalet complex, each unit includes a seating area. Guests at the chalet can enjoy an à la carte breakfast, and breakfast in the room is also available. There is an on-site coffee shop. The chalet has a picnic area where you can spend the day outdoors. Tha Pae Gate is 27 miles from Chertarn Homestay, while Chiang Mai Night Bazaar is 27 miles from the property. Chiang Mai Airport is 30 miles away.
Mahtava
9,6/10
1 yö
Alkaen 3 136 RUB
Tarkista saatavuus
99+
ปางธารา ณ ปางไฮ เชียงใหม่
Hotellit kohteessa Huai Kaeo,Doi Saket District
Pangthara65 Chiang Mai sijaitsee veden äärellä, ja Chae Son sijaitsee 7 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä lomakeskus sijaitsee 47,1 km:n päässä kohteesta Tha Phae Gate (portti) ja 47,1 km:n päässä kohteesta Chiang Mai-yöbasaari. Ilmainen paikallinen aamiainen tarjoillaan päivittäin klo 7.00–10.00. Vastaanotto on avoinna rajoitetusti. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Ilmastoitujen huoneiden mukavuuksiin kuuluu yksityiset porealtaat sisätiloissa ja taulutelevisio. Jokaisessa huoneessa on patio. Digitaalikanavat tarjoavat viihdykettä jokaiselle. Huoneissa on työpöytä ja oleskelualue.

"ที่พักสวยงาม ทำเลดีติดกับลำธารน้ำตก เจ้าของและน้องๆพนักงานบริการดีเยี่ยมค่ะ ไว้มีโอกาสจะไปพักอีกนะคะ"
Ylivertainen
4 arvostelua
10/10
1 yö
Alkaen 8 455 RUB
Tarkista saatavuus
99+
ป่าไผ่ คันทรี ลอดจ์
Hotellit kohteessa Mae Pong,Doi Saket District
Papai Country Lodge sijaitsee esikaupunkialueella, ja Wat Lan Thong ja San Kamphaengin kuumat lähteet sijaitsevat 10 minuutin ajomatkan päässä. Tämä perheystävällinen lomakeskus sijaitsee 10,3 km:n päässä kohteesta Wat Phra That Doi Saket ja 10,9 km:n päässä kohteesta Muang Onin luola. Täyden palvelun kylpylässä voit rentoutua muun muassa hieronnassa. Paikan päällä on lisäksi ulkouima-allas, jokiallas sekä karaokelaitteet. Tämän lomakeskuksen palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja lastenvahti (lisämaksusta). Hyödynnä kuljetukset 27 km säteellä. Majoituspaikan ravintolan, Tara Restaurant, erikoisuuksiin kuuluu thaimaalainen keittiö. Käytössäsi on myös baari/aulabaari ja huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Käytössäsi on business center, limusiini- / town car -palvelu ja express-sisäänkirjautuminen. Tämä lomakeskus tarjoaa asiakkailleen 100 neliömetriä kokoustiloja, joihin kuuluu konferenssitila ja kokoushuoneita. Asiakkailla on käytössään maksulliset lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ja maksulliset kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan. Kaikissa 24 huoneessa on ilmastointi ja jääkaappi. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja työpöytä.

"Awesome environment with beautiful trees and plants all around. A quiet place and an ideal place even if staying in the resort for the whole day. Mind becomes peaceful just staying there. Location is a bit remote (around 45 min from the city) that it's better to drive by yourself or Grab/ Bolt. We travelled during New Year so it's hard to Grab/ Bolt (even local Thai people came to Chiangmai due to the cool weather so it's very crowd in the city and it's hard to Grab/ Bolt). Thanks to the owner who was always available to help get us transportation back and forth the city and resort. Highly recommend the place! As for cleanliness, it's actually very good except the little insects which is natural to this resort environment."
Mahtava
8 arvostelua
9,1/10
1 yö
Alkaen 2 773 RUB
Tarkista saatavuus
Näytä kaikki 3 tähden hotellit kohteessa Doi Saket District

Tutustu muiden matkailijoiden mielipiteisiin kohteen Doi Saket District hotelleista

Näytä kaikki
Tutustu aitoihin arvosteluihin ja todellisten matkailijoiden näkemyksiin, jotka auttavat sinua löytämään täydellisen majoituksen
10/10
Ylivertainen
VVieraskäyttäjäDit is echt een unieke vakantieplek! Wil je echt ontspannen na een drukke tijd dan is dit de plek om heerlijk tot rust te komen. Het geluid van het beekje laat je direct ontspannen. Dit samen met een mooie tent, heerlijke bedden, airco, een rond ligbad midden in de jungle, de vlinders, geweldig behulpzame en hele lieve mensen maken dit een plek om nooit meer te vergeten!
Mornery The Riverside

Mornery The Riverside

Hotellit kohteessa Thep Sadet, Doi Saket District
Hinta yötä kohden alkaen:8 170 RUB
8,7/10
Erittäin hyvä
MMegusukeドイサケット温泉から徒歩2kmくらいの場所にあります。 温泉まで車で送って頂いたりと、スタッフの方はとても親切でした。 ただ帰りは歩くか、タクシーを自分達で見つけるかのどちらかで、私達は温泉で食べた所のレストランの方へ頼んでみて100バーツで帰って来ました。 また閑散期で朝食以外はレストランは閉まっている為、お昼と夜は外で食べるか、買い込むかになりました。 朝食はシンプルですがお庭のフルーツなどが美味しかったです。 ありがとうございました。
Monn Phu Phrai

Monn Phu Phrai

Hotellit kohteessa Mae Pong, Doi Saket District
Hinta yötä kohden alkaen:3 307 RUB

Usein kysytyt kysymykset

Mitkä ovat suosittuja 3 tähden hotelleita kohteessa Doi Saket District?

Matkustatpa sitten maahan Doi Saket District liike- tai lomamatkalle, Srida Resort Lanna and Cafe (alkaen 1 681 RUB) , Voraman B-One (alkaen 4 647 RUB) ja Voraman Hut (alkaen 3 965 RUB) ovat suositeltuja hotelleita.

Mikä on kohteen Doi Saket District 3 tähden hotellien keskimääräinen yöpymishinta?

Kohteen Doi Saket District keskimääräinen 3 tähden hotelliyöpymisen hinta arkisin on 9 986 RUB, ja keskimääräinen hotelliyöpymisen hinta viikonloppuisin (perjantai–lauantai) on 10 040 RUB.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Doi Saket District tarjoavat uima-altaan?

Kohteessa Doi Saket District on paljon uima-altaan sisältäviä 3 tähden hotelleita. Baan Chai Thung Resort (alkaen 2 397 RUB), Papai Country Lodge (alkaen 3 420 RUB) ja Jasmine Hills Lodge (alkaen 3 272 RUB) ovat erittäin suosittuja.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Doi Saket District sisältävät baarin?

Kohteessa Doi Saket District on baarin sisältäviä 3 tähden hotelleita. Baan Chai Thung Resort (alkaen 2 397 RUB), Mornery The Riverside (alkaen 11 500 RUB) ja Papai Country Lodge (alkaen 3 420 RUB) ovat erittäin suosittuja.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Doi Saket District tarjoavat aamiaisen?

Voraman B-One (alkaen 4 647 RUB),Pangthara65 Chiang Mai (alkaen 9 318 RUB) ja Capybara Zen Resort & Spa (alkaen 4 988 RUB) tarjoavat herkullisen aamiaisen. Aloita päiväsi maukkaalla aamiaisella!

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Doi Saket District tarjoavat ilmaisen Wi-Fi-yhteyden?

Internet-yhteys on olennainen edellytys matkustamiselle. Srida Resort Lanna and Cafe (alkaen 1 681 RUB), Voraman B-One (alkaen 4 647 RUB) ja Voraman Hut (alkaen 3 965 RUB) ovat suosittuja hotelleita, jotka tarjoavat ilmaisen Wi-Fi-yhteyden.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Doi Saket District sallivat lemmikit?

Chertarn Homestay (alkaen 3 738 RUB) ja Jasmine Hills Lodge (alkaen 3 272 RUB) sallivat lemmikit. Ota lemmikkisi mukaan matkallesi!

Mitä tarjouksia 3 tähden hotelleista kohteessa Doi Saket District on tarjolla?

Trip.com tarjoaa erilaisia kampanjoita ja alennuksia 3 tähden hotelleista. Voit tarkistaa kampanjasivulta, mitä kampanjoita Trip.comissa on tarjolla.

Paikalliset matkustustiedot

Korkein hinta45 830 RUB
Edullisin hinta5 068 RUB
Arvosteluiden lukumäärä110
Hotellien lukumäärä18
Keskimääräinen hinta (arkisin)9 986 RUB
Keskimääräinen hinta (viikonloppuisin)10 040 RUB