Ala-Baijeri

Löydä 3 tähden hotellit kohteessa Ala-Baijeri

Syötä matkapäiväsi tarkistaaksesi viimeisimmät hinnat ja saatavuus

Näytä enemmän pyyhkäisemällä alas
Suodatusperuste:
Hotellien tähtiluokitus
≤2345
Vierasarvio
Mahtava 9+Upea 8+Hyvä 7+Miellyttävä 6+

Löysimme 276 3 tähden hotellia sinulle kohteessa Ala-Baijeri

Valitse matkapäiväsi nähdäksesi viimeisimmät hinnat.
Suosituin
Edullisin hinta
Lähinnä keskustaa
Parhaaksi arvosteltu
53
Gut Altholz Landhotel und Restaurant Hutter oHG
Hotellit kohteessa Plattling
Deggendorfin kaupunginmuseo ja Kulttuurikortteli sijaitsevat 10 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 4,4 km:n päässä kohteesta Marian taivaaseenastuminen ja 4,5 km:n päässä kohteesta Ent. Katharinenspital. Hyödynnä vuokrattavat polkupyörät, terassi ja puutarha. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, piknikalue ja juhlasali. Gut Altholz Landhotel Restaurant tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Ilmainen buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin klo 7.30–9.30. Käytössäsi on ilmaiset sanomalehdet aulassa ja kirjasto. Tämä hotelli tarjoaa liikeasiakkailleen 2 kokoushuonetta. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Kaikkien 9 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on työpöytä ja oleskelualue.

"德國莊園,值得住"
Mahtava
15 arvostelua
9,1/10
1 yö
Alkaen 552 BRL
Tarkista saatavuus
94
Mettner Hof - Brasilianisches Churrasco Restaurant & Hotel
Hotellit kohteessa Metten
Mettner Hof sijaitsee muutaman askeleen päässä kohteista Baijerin Metsän luonnonpuisto ja Mettenin luostari. Tämä hotelli sijaitsee 0,2 km:n päässä kohteesta Mettenin luostarin barokkikirjasto ja 0,3 km:n päässä kohteesta Pyhän Mikaelin seurakuntakirkko. Hyödynnä terassi, puutarha ja ilmainen langaton internetyhteys. Tämän hotellin palveluihin kuuluu suksivarasto, kampaamo ja ostosmahdollisuuksia paikan päällä. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Haluatko rentoutua? Nauti muutama drinkki 2 baarissa. Maksullinen buffetaamiainen on saatavilla viikonloppuisin klo 8.30–10.00. Käytössäsi on kielitaitoinen henkilökunta, matkatavarasäilytys ja pyykinpesutilat. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Kaikkien 12 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy kylpyamme tai suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on työpöytä ja ilmainen pullovesi.

"家庭式旅店,乾淨衞生"
Erittäin hyvä
28 arvostelua
8,1/10
1 yö
Alkaen 338 BRL
Tarkista saatavuus
82
Zum Stemplinger Hansl (Hotel, Restaurant, Abholrestaurant, Abholservice)
Hotellit kohteessa Hauzenberg
Hauzenbergin graniittimuseo ja Hauzenberg Park sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 1,7 km:n päässä kohteesta Goldsteig-polku ja 4,5 km:n päässä kohteesta Baijerin Metsän luonnonpuisto. Hyödynnä terassi, puutarha ja ilmainen langaton internetyhteys. Tämän hotellin palveluihin kuuluu pelihalli/-huone, suksivarasto ja grilli. Stemplinger Hansl palvelee hotellin asiakkaita, ja halutessasi voit myös hyödyntää kahvilan tarjonnan. Ilmainen buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin klo 7.00–10.00. Vastaanotto on avoinna rajoitetusti. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Tässä majoituspaikassa on 20 kodikasta huonetta. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Kylpyhuoneesta löytyy kylpyamme tai suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on puhelin ja huoneessa tarjottava hierontapalvelu.
Erittäin hyvä
22 arvostelua
8,4/10
1 yö
Alkaen 311 BRL
Tarkista saatavuus
76
Hotellit kohteessa Passau
Kohteessa Passau sijaitseva mk | hotel passau on loistava tukikohta kaupunkiin tutustumiseen. Talon sisäinen kahvila on täydellinen paikka viettää aikaa. Tästä hotelli:sta löydät myös palvelut, kuten myyntiautomaatti. Tämä majoitusliike tarjoaa myös matkatavaroiden säilytys. Autolla saapuvat vieraat voivat käyttää kiinteistön pysäköintialuetta.

"Great hotel! Room, food and location is great! Our team of 6 are very satisfied with the hotel stay. Highly recommended!!"
Mahtava
78 arvostelua
9,5/10
1 yö
Alkaen 461 BRL
Tarkista saatavuus
99+
Hotellit kohteessa Sankt Englmar
St. Englmarin kelkkarata ja Waldwipfelwegin huvipuisto sijaitsevat 15 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä perheystävällinen hotelli sijaitsee 11,3 km:n päässä kohteesta Münsterschwarzachin luostari ja 11,4 km:n päässä kohteesta Edelwiesin kesäkelkkarata. Voit rentoutua täyden palvelun kylpylässä, jonka palveluihin sisältyvät muun muassa hierontapalvelut, vartalohoidot ja kasvohoidot. Paikan päällä on lisäksi sisäuima-allas, ulkotenniskenttä sekä sauna. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, pelihalli/-huone ja suksivarasto. Majoituspaikan ravintola, Gewölberestaurant, on hyvä paikka lounaan tai illallisen nauttimiseen; ravintolan erikoisuuksiin kuuluu paikallinen keittiö. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Ilmainen buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin klo 7.00–10.00. Käytössäsi on kuivapesula-/pesulapalvelut, matkatavarasäilytys ja pyykinpesutilat. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Kaikkien 53 huoneen varusteluun kuuluu minibaari ja taulutelevisio. Jokaisessa huoneessa on parveke tai terassi. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Kylpyhuoneesta löytyy kylpyamme tai suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.
Erittäin hyvä
8 arvostelua
8,8/10
1 yö
Alkaen 656 BRL
Tarkista saatavuus
68
Hotellit kohteessa Passau
Passaun yliopisto ja Dreiländerhalle sijaitsevat 5 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 1,5 km:n päässä kohteesta Majatalo ja 2,8 km:n päässä kohteesta Pyhän Gertraudin kirkko. Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys ja myyntiautomaatti. Lisämaksullinen buffetaamiainen tarjoillaan arkipäivisin klo 6.30–10.00 ja viikonloppuisin klo 7.30–10.30. Käytössäsi on hissi ja myyntiautomaatti. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy suihku ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan pyynnöstä. Huoneissa on työpöytä ja pimennysverhot.

"Room is spacious and breakfast is good. Hotel staffs are friendly and helpful. Theres supermakret about 5mins drive, mcdonal and burger king also within 5mins drive. Its a peaceful town."
Erittäin hyvä
56 arvostelua
8,4/10
1 yö
Alkaen 387 BRL
Tarkista saatavuus
97
Hotellit kohteessa Passau
Premier Inn Passau Weisser Hase sijaitsee keskustassa, ja Tonava-joki ja Pyhän Paavalin kirkko 10 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 0,4 km:n päässä kohteesta Majatalo ja 0,6 km:n päässä kohteesta Passaun yliopisto. Lounge palvelee hotellin asiakkaita, ja halutessasi voit myös hyödyntää kahvilan tarjonnan. Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Lisämaksullinen buffetaamiainen tarjoillaan arkipäivisin klo 6.30–10.30 ja viikonloppuisin klo 7.00–11.00. LOCALIZE Käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, matkatavarasäilytys ja hissi. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti. Kaikissa 108 huoneessa on ilmastointi ja taulutelevisio. Kaapelikanavat tarjoavat viihdykettä jokaiselle. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on puhelin ja tallelokero.

"Unglaublich perfekte Lage. Es ist ein sehr angenehmes Hotel zur Stadtbesichtigung. Vielleicht nicht ganz so modern. Ein minimaler Abzug."
Erittäin hyvä
101 arvostelua
8,4/10
1 yö
Alkaen 432 BRL
Tarkista saatavuus
64
Appartementhaus Sonnleiten-Rupert
Hotellit kohteessa Bad Griesbach im Rottal
Located in Bad Griesbach im Rottal, Sonnleiten-Rupert - Aparthotel is in a rural location, a 1-minute drive from Wohlfuehl-Therme and 7 minutes from Beckenbauer Golf Course. This hotel is 3.9 mi (6.2 km) from Audi Golf Course and 4.4 mi (7.1 km) from Bad Griesbach Golf Resort. Pamper yourself with onsite massages or enjoy recreation amenities such as bicycles to rent. Additional features at this hotel include complimentary wireless internet access, shopping on site, and barbecue grills. Featured amenities include luggage storage, ATM/banking services, and an elevator. Self parking (subject to charges) is available onsite. Make yourself at home in one of the 65 guestrooms featuring refrigerators and microwaves. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Conveniences include phones and coffee/tea makers, and housekeeping is provided daily.

"Zum Übernachten ok. Für Urlaub zu wenig"
Hyvä
1164 arvostelua
7,9/10
1 yö
Alkaen 260 BRL
Tarkista saatavuus
99+
Hotel Gasthof Bayrischer Löwe
Hotellit kohteessa Osterhofen
Hotel bayrischer Löwe sijaitsee keskustassa, ja Asamkirkko ja Tonava-joki 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 2,2 km:n päässä kohteesta Osterhofenin luostari ja 10,7 km:n päässä kohteesta Baijerin Metsän luonnonpuisto. Hyödynnä vuokrattavat polkupyörät, terassi ja puutarha. Tämän hotellin palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Tässä hotellissa asiakkaiden käytössä on ravintola, jossa voit nauttia aterioita ulkotiloissa sään salliessa. Ravintolan baari/aulabaari on täydellinen paikka virkistävälle juomalle. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Käytössäsi on matkatavarasäilytys, tallelokero vastaanotossa ja pankkiautomaatti/pankkipalvelut. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Kaikkien 33 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy suihku ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja työpöytä.

"hyvin hyvä"
Erittäin hyvä
10 arvostelua
8,3/10
1 yö
Alkaen 430 BRL
Tarkista saatavuus
68
ibis Landshut City
Hotellit kohteessa Landshut
Ibis Landshut City sijaitsee Landshutissa Baijerin alueella 400 metrin päässä Landshutin Bavarian päärautatieasemalta ja 1,9 km:n päässä Landshutin residenssistä. Hotellissa on baari. Tässä 3 tähden hotellissa on terassi ja ilmastoidut huoneet, joissa on oma kylpyhuone. Käytettävissä on ilmainen WiFi, ja yksityinen pysäköintialue on käytettävissä lisämaksusta. Hotellin jokaisessa huoneessa on työpöytä. Kaikissa ibis Landshut Cityn majoitusyksiköissä on taulu-tv ja ilmaisia kylpytuotteita. Majoituspaikassa voi nauttia buffet-, kasvis- tai vegaanisen aamiaisen. Majoituspaikan vieraat voivat nauttia Landshutin ja sen lähialueiden aktiviteeteista, kuten patikoinnista ja pyöräilystä. Münchenin lentokenttä on 35 km:n päässä.

"Very nice, clean and comfortable hotel. Really great breakfasts, variety of fresh food and products to pick from. Nice and friendly service. Really pleased to have stayed in this hotel, it was definitely a good choice and can strongly recommend it."
Erittäin hyvä
104 arvostelua
8,9/10
1 yö
Alkaen 355 BRL
Tarkista saatavuus
Näytä kaikki 3 tähden hotellit kohteessa Ala-Baijeri

Tutustu muiden matkailijoiden mielipiteisiin kohteen Ala-Baijeri hotelleista

Näytä kaikki
Tutustu aitoihin arvosteluihin ja todellisten matkailijoiden näkemyksiin, jotka auttavat sinua löytämään täydellisen majoituksen

Pension Geno

8,8/10
Erittäin hyvä
Lähetetty16.1.2025
Vieraskäyttäjä
All like needed. Price seems high. If I Computer with Locations in Landshut. Really Need to think where to stay
Hinta yötä kohden alkaen:437 BRL

Holiday Inn - the niu, FLUX PASSAU by IHG

8,6/10
Erittäin hyvä
Lähetetty9.8.2025
Ben-J
My recent hotel stay was an absolute dream from start to finish. From the moment I stepped into the lobby, I was enveloped in an atmosphere of refined elegance and tranquility. The check-in process was seamless and quick, a testament to the staff's efficiency and warmth. My room was a haven of comfort and sophistication, featuring plush bedding that made sleep a luxurious experience, and a stunning view of the majestic Danube that was breathtaking both day and night. The location was perfect for me as a bike rider, as the hotel was situated right on the riverside with easy access to scenic cycling paths. The cleanliness was impeccable, a detail that always stands out and reassures me. What truly set this experience apart, however, was the staff's genuine hospitality; they were always on hand to assist with a smile, making me feel genuinely valued and cared for. This wasn't just a place to sleep; it was a destination in itself, and I left feeling completely rejuvenated and pampered.
Hinta yötä kohden alkaen:401 BRL

Hotel Atrium Garni

8,6/10
Erittäin hyvä
Lähetetty20.4.2024
Eunice.S
Service was good, reception was 24hrs and also they helped us call a taxi to the train station. Just take note hotel is on a little slope
Hinta yötä kohden alkaen:431 BRL

Landgasthof Zum Kirchenwirt

8,5/10
Erittäin hyvä
Lähetetty9.1.2025
The John Smith
Arrived for check in at 4pm but the place was closed til 5pm. Was advertised with a sauna but it wasn't available. We were just told ”No its not available”, without any further discussion as to why not. Not sure if these are the fault of Trip.com or the Hotel but either way, they were 2 of the reasons we chose this place so falsely advertised.
Hinta yötä kohden alkaen:551 BRL

Hotel Wörth

8,5/10
Erittäin hyvä
Lähetetty26.3.2024
Yangdoubaba(Jeffrey Nie nie)
設施:還可以 衞生:還可以? 環境:不戳,綠色植物很多,附件非常安靜 服務:非常不戳,價格往上而你的,很便宜,德國的酒店價格都差不錯
Hinta yötä kohden alkaen:362 BRL

Apartimo Landshut

8,4/10
Erittäin hyvä
Lähetetty2.1.2025
Vieraskäyttäjä
I love the apartment. It's neat and cozy. It's also budget friendly.
Hinta yötä kohden alkaen:404 BRL

Hotel Bayerischer Wald

8,0/10
Erittäin hyvä
Lähetetty25.6.2025
Vieraskäyttäjä
The place was so clean. Big room, nice view in the balkon, peaceful and the cute little house was really cute. Staff are friendly. Breakfast was okay. And the location for the Family parks are great. Absolutely recommended
Hinta yötä kohden alkaen:491 BRL

Herdegen Rooms - Self Check-in

7,5/10
Lähetetty16.1.2025
herbert leonhardt
We didn't recieved any verification code about the key, we try to call the number posted but not working, we try to call the other number that shows in front of the hotel but it took time for them for answering the phone. We waited 30 minutes outside the hotel, freezing.. Quite disappointed because we're so tired with our 24 hrs flight from Philippines.. 😭😭😭
Hinta yötä kohden alkaen:326 BRL

Dormero Express Hotel Passau

7,4/10
Lähetetty17.5.2024
Vieraskäyttäjä
Ontbijt was heel matig... Vooral vet en er was geen keuze van soorten brood. Badkamer was heel smerig en in de wastafel zat water in van de vorige personen... lakens stonden en duidelijk niet gewassen... Denk dat het bed alleen op gemaakt was. Ik ken dit hotel van een paar jaar terug en was toen een heel goed hotel met een uitstekend ontbijt... zou niet meer
Hinta yötä kohden alkaen:376 BRL

Usein kysytyt kysymykset

Mitkä ovat suosittuja 3 tähden hotelleita kohteessa Ala-Baijeri?

Matkustatpa sitten maahan Ala-Baijeri liike- tai lomamatkalle, mk | hotel passau (alkaen 476 BRL) , Holiday Inn - the niu, FLUX PASSAU by IHG (alkaen 387 BRL) ja B&B HOTEL Passau-Süd (alkaen 296 BRL) ovat suositeltuja hotelleita.

Mikä on kohteen Ala-Baijeri 3 tähden hotellien keskimääräinen yöpymishinta?

Kohteen Ala-Baijeri keskimääräinen 3 tähden hotelliyöpymisen hinta arkisin on 681 BRL, ja keskimääräinen hotelliyöpymisen hinta viikonloppuisin (perjantai–lauantai) on 698 BRL.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ala-Baijeri tarjoavat uima-altaan?

Kohteessa Ala-Baijeri on paljon uima-altaan sisältäviä 3 tähden hotelleita. AktiVital Hotel (alkaen 359 BRL), Hotel Ahornhof (alkaen 473 BRL) ja Kurhotel San Andreas (alkaen 549 BRL) ovat erittäin suosittuja.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ala-Baijeri tarjoavat kuntosalitiloja?

Maiers Hotel (alkaen 506 BRL) ja Kurhotel San Andreas (alkaen 549 BRL) tarjoavat kuntosalitiloja. Tyydytä kuntoilutarpeesi myös matkoilla ollessasi!

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ala-Baijeri sisältävät baarin?

Kohteessa Ala-Baijeri on baarin sisältäviä 3 tähden hotelleita. Holiday Inn - the niu, FLUX PASSAU by IHG (alkaen 387 BRL), Ibis Landshut City (alkaen 340 BRL) ja Maiers Hotel (alkaen 506 BRL) ovat erittäin suosittuja.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ala-Baijeri tarjoavat kylpyläpalveluita?

Haluatko rentoutua kylpylähoidossa? Kohteessa Ala-Baijeri on kylpylän sisältäviä 3 tähden hotelleita. AktiVital Hotel (alkaen 359 BRL), Hotel Ahornhof (alkaen 473 BRL) ja Kurhotel San Andreas (alkaen 549 BRL) ovat erittäin suosittuja.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ala-Baijeri tarjoavat ilmaisen Wi-Fi-yhteyden?

Internet-yhteys on olennainen edellytys matkustamiselle. mk | hotel passau (alkaen 476 BRL), Holiday Inn - the niu, FLUX PASSAU by IHG (alkaen 387 BRL) ja B&B HOTEL Passau-Süd (alkaen 296 BRL) ovat suosittuja hotelleita, jotka tarjoavat ilmaisen Wi-Fi-yhteyden.

Mitkä 3 tähden hotellit kohteessa Ala-Baijeri sallivat lemmikit?

Gasthof Wimmer Weissbräu (alkaen 281 BRL) sallii lemmikit. Ota lemmikkisi mukaan matkallesi!

Mitä tarjouksia 3 tähden hotelleista kohteessa Ala-Baijeri on tarjolla?

Trip.com tarjoaa erilaisia kampanjoita ja alennuksia 3 tähden hotelleista. Voit tarkistaa kampanjasivulta, mitä kampanjoita Trip.comissa on tarjolla.

Paikalliset matkustustiedot

Korkein hinta4 023 BRL
Edullisin hinta344 BRL
Arvosteluiden lukumäärä2,805
Hotellien lukumäärä276
Keskimääräinen hinta (arkisin)681 BRL
Keskimääräinen hinta (viikonloppuisin)698 BRL