Albulan alue

Pysäköintimahdollisuuden tarjoavat hotellit kohteessa Albulan alue

Valitse päivämäärät löytääksesi parhaat hotellitarjoukset kohteessa Albulan alue palvelulla Pysäköinti.

Näytä enemmän pyyhkäisemällä alas
Suodatusperuste:
Hotellien tähtiluokitus
≤2345
Vierasarvio
Mahtava 9+Upea 8+Hyvä 7+Miellyttävä 6+

Suositut pysäköintimahdollisuuden tarjoavat hotellit kohteessa Albulan alue

Tutustu Pysäköinti -hotellivalikoimaan kohteessa Albulan alue
Suosituin
Edullisin hinta
Lähinnä keskustaa
Parhaaksi arvosteltu
99+
AVES Homebase Savognin
Hotellit kohteessa Albulan alue
AVES Hotel Savognin sijaitsee golfkentän vieressä, minkä lisäksi Savogninin talviurheilukeskus sijaitsee vain muutaman askeleen päässä ja Savogninin hiihtohissi 4 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä perheystävällinen hotelli sijaitsee 15,3 km:n päässä kohteesta Golf Club Alvaneu Bad ja 17,8 km:n päässä kohteesta Landwasserviaduktin junasilta. Voit rentoutua ja hemmotella itseäsi palveluihin kuuluvassa täyden palvelun kylpylässä. Tämä hotelli on kätevä kohde, sillä se sijaitsee aivan rinteiden yhteydessä. Hotellista löytyvät myös seuraavat palvelut: sauna ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, suksivarasto ja takka aulassa. AVES Hotel Savognin tarjoaa asiakkailleen ravintolan ja välipalabaarin/delin. Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Käytössäsi on tallelokero vastaanotossa, hissi ja myyntiautomaatti. Tämä hotelli tarjoaa liikeasiakkailleen 2 kokoushuonetta. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Kaikkien 72 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Kylpyhuoneesta löytyy suihku, hiustenkuivaaja ja hammasharjat ja -tahna. Huone siivotaan pyynnöstä. Huoneissa on tallelokero ja pimennysverhot.
Mahtava
59 arvostelua
9,0/10
1 yö
Alkaen 635 SAR
Tarkista saatavuus
30
Hotellit kohteessa Albulan alue
The Erlebacherhus provides a great place for travelers to relax after a busy day. The Erlebacherhus offers a pleasant stay in Albula District for those traveling for business or leisure. Traveling to the hotel is easy with Tiefencastel located approximately 14km away and St. Gallen–Altenrhein Airport roughly 82km away. There is no shortage of things to see in the area, with the Heidsee, Lenzerheide Bergbahnen AG and Langlaufzentrum Valbella all nearby. After a long day of sightseeing, guests can retire to the comfort of the hotel. This Albula District hotel features parking on site.
Erittäin hyvä
1 arvostelu
8,0/10
1 yö
Alkaen 311 SAR
Tarkista saatavuus
64
Hotellit kohteessa Lenzerheide
Revier Mountain Lodge Lenzerheide sijaitsee hiihtohissien lähellä, ja Arosa Lenzerheiden talviurheilukeskus ja Rothorn 1 Sektionin hiihtohissi sijaitsevat muutaman askeleen päässä. Tämä hiihtoon sopiva hotelli sijaitsee 41,4 km:n päässä kohteesta Klosters ja 0,1 km:n päässä kohteesta Heidsee-järvi. Tämän hotellin palveluihin kuuluu myös vuokrattavat polkupyörät. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, suksivarasto ja juhlasali. Revier Mountain Lodge Lenzerheide tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.30–10.30. Käytössäsi on express-sisäänkirjautuminen, express-uloskirjautuminen ja matkatavarasäilytys. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti. Kaikkien 96 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

"Unser Aufenthalt war super schön. Wir konnten noch einen Early Check in, einen Late Check out und ein Zimmer Upgrade dazu buchen. Leider kam am nächsten Morgen 2x in kurzen Abständen jemand in unser Zimmer hinein 😅 - das war ein bisschen doof, weil der Late Check Out für Langschläfer angepriesen wird. Insgesamt war der Aufenthalt ziemlich teuer für eine Nacht ohne Verpflegung - das macht die Lage & der Service jedoch wieder wett. Der Service war sehr freundlich und zuvorkommend - das Essen im Hotel war optimal & der Kaffee schmeckte herausragend. Wir kommen wieder. 💐"
Erittäin hyvä
59 arvostelua
8,2/10
1 yö
Alkaen 621 SAR
Tarkista saatavuus
37
Hotellit kohteessa Tiefencastel
Albula & Julier -hotelli sijaitsee Tiefencastelin kylässä Albula-joen varrella. Se tarjoaa ainutlaatuisia huoneita omalla kylpyhuoneella, ilmaisen Wi-Fi:n aulassa sekä ravintolan. Kaikki huoneet on sisustettu viihtyisästi, ja niissä on oleskelualue, työpöytä ja tv. Jokaisesta huoneesta on näköala kauniiseen ympäröivään vuoristomaisemaan. Albula & Julierin ravintolassa tarjoillaan paikallisia erikoisuuksia. Erikoisruokavaliomenuja on saatavilla pyynnöstä. Albula & Julier -hotelli on 5 minuutin kävelymatkan päässä paikallisilta bussi- ja juna-asemilta, joilta asiakkaat pääsevät Bernina Express ja Glacier Express -junien kyytiin. Alvaneu Bad -golfkenttä on 7 km:n päässä. Talvella asiakkaat voivat käyttää köysirataa ympäröivillä hiihtoalueilla. Ne ovat 8-36 km:n päässä. Paikan päällä on ilmainen yksityinen pysäköintimahdollisuus.
Erittäin hyvä
25 arvostelua
8,5/10
1 yö
Alkaen 420 SAR
Tarkista saatavuus
99+
Hotellit kohteessa Lantsch/Lenz
La Tgoma - Hotel & Restaurant sijaitsee vuoristossa, ja Elan luonnonpuisto sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä ja Crestas-hiihtohissi 6 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä perheystävällinen hotelli sijaitsee 5,2 km:n päässä kohteesta Arosa Lenzerheiden talviurheilukeskus ja 5,6 km:n päässä kohteesta Dieschenin hiihtohissi. Täyden palvelun kylpylässä voit rentoutua esimerkiksi hieronnassa. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja pelihalli/-huone. La Tgoma - Hotel & Restaurant tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Maksullinen mannermainen aamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.30–10.00. Käytössäsi on express-sisäänkirjautuminen, matkatavarasäilytys ja tallelokero vastaanotossa. Palveluihin kuuluu ilmainen pysäköinti. Tässä majoituspaikassa on 9 yksilöllisesti sisustettua huonetta, joiden varusteluun kuuluu muun muassa espressokoneet ja taulutelevisio. Mukavuuksiin kuuluu kaapelikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy kylpyamme tai suihku ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja työpöytä.

"Der Service und die Gastfreundschaft ist hervorragend! Reichhaltiges Frühstücksbuffet und die beiden Restaurants, die zum Hotel gehören können wir auch sehr empfehlen! Zudem hat es einen kleinen Wellnessbereich. Wir würden jederzeit wieder dort buchen ☺️"
Erittäin hyvä
21 arvostelua
8,8/10
1 yö
Alkaen 538 SAR
Tarkista saatavuus
99+
Hotel Sarain - Val Saraina Resort Lenzerheide
Hotellit kohteessa Lantsch/Lenz
Hotel Sarain - Val Saraina Resort Lenzerheide sijaitsee vuoristossa, ja Elan luonnonpuisto ja Crestas-hiihtohissi sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä golfin pelaamiseen soveltuva hotelli sijaitsee 4,5 km:n päässä kohteesta Arosa Lenzerheiden talviurheilukeskus ja 4,8 km:n päässä kohteesta Dieschenin hiihtohissi. Voit rentoutua kylpylässä, jonka palveluihin sisältyvät muun muassa hierontapalvelut, vartalohoidot ja kasvohoidot. Jos mielesi tekee urheilla, voit pelata erän golfia ja kokeilla seuraavia palveluja: kuntoklubi, poreallas. Tämän hotellin palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja suksivarasto. Lähistöllä sijaitseville nähtävyyksille pääsee helposti ilmaisilla alueellisilla kuljetuksilla. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.30–10.00. Käytössäsi on ilmainen kiinteä internetyhteys, business center ja kuivapesula-/pesulapalvelut. Käytössäsi on lentokenttäkuljetukset. Jos saavut autolla, voit pysäköidä helposti, sillä maksullinen omatoiminen pysäköinti kuuluu myös palveluihin. Tässä majoituspaikassa on 26 kodikasta huonetta. Käytössäsi on kaapelikanavat ja ilmainen internetyhteys (langaton ja kiinteä). Kylpyhuoneesta löytyy ilmaiset hygieniatuotteet ja kylpytakit. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on työpöytä ja ilmaiset sanomalehdet arkipäivisin.

"Ich war hier für eine Rennrad-Challenge und das Hotel war perfekt dafür."
Mahtava
65 arvostelua
9,0/10
1 yö
Alkaen 314 SAR
Tarkista saatavuus
99+
Hotel Kurhaus Lenzerheide
Hotellit kohteessa Lenzerheide
Kurhaus Lenzerheide sijaitsee hiihtohissien lähellä, ja Arosa Lenzerheiden talviurheilukeskus sijaitsee 1 minuutin kävelymatkan päässä ja Dieschenin hiihtohissi 6 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 0,8 km:n päässä kohteesta Crestas-hiihtohissi ja 1 km:n päässä kohteesta Heidsee-järvi. Hyödynnä sauna ja terassi. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, suksivarasto ja hääpalvelut. Asiakkaat pääsevät lähistöllä sijaitseviin kohteisiin alueellisilla kuljetuksilla (lisämaksusta). Kurhaus Lenzerheide tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Käytössäsi on kielitaitoinen henkilökunta, matkatavarasäilytys ja kirjasto. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen 30 neliömetriä kokoustiloja, joihin kuuluu konferenssitila ja 30 kokoushuonetta. Asiakkailla on käytössään maksulliset kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan sekä maksullinen omatoiminen pysäköinti. Tässä majoituspaikassa on 64 kodikasta huonetta. Käytössäsi on kylpyhuone, josta löytyy kylpyamme tai suihku ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on puhelin.

"The hotel reception is extremely helpful. The cleaning is only once during your stay. Any additional is 26 CHF. There lbathroom amenities are Shampoo; lotion; bathrobes; slippers. The rooms are spacious and beds are extremely comfortable. No refunds of nights in case of emergency. The reception is from 8 am to 6:30 pm."
Erittäin hyvä
41 arvostelua
8,5/10
1 yö
Alkaen 333 SAR
Tarkista saatavuus
75
Jugendherberge Valbella-Lenzerheide
Hotellit kohteessa Albulan alue
Arosa Lenzerheiden talviurheilukeskus sijaitsee 1 minuutin kävelymatkan päässä ja Valbellan hiihtohissi 10 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hiihtoon sopiva hostelli sijaitsee 1,7 km:n päässä kohteesta Stätzertälin hiihtohissi ja 1,7 km:n päässä kohteesta Farbela-Churwalden. Vietä päivä rinteissä tai kokeile jotain muuta - muun muassa hiihtoyhteys rinteeseen kuuluu hotellin palveluihin. Tämän hostellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, pelihalli/-huone ja suksivarasto. Youth Hostel Valbella tarjoaa asiakkailleen ravintolan ja välipalabaarin/delin. Ilmainen buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin klo 7.30–9.00. Käytössäsi on ilmaiset sanomalehdet aulassa, matkatavarasäilytys ja pyykinpesutilat. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti. Tässä majoituspaikassa on 38 kodikasta huonetta. Ilmainen langaton internetyhteys pitää sinut yhteydessä verkkoon. Käytössäsi on kylpyhuone, jossa on suihku.

"Staff were helpful, especially since I arrived so late. Showers, toilets and room were very clean, and medium valuables lockers for CHF2 coin (returned on unlocking) available in room, and space to hang your jacket. There were self serve pay-as-you go drinks and some light snacks available downstairs. Coming by foot, it's a bit of a walk uphill for about 15mins. Brekkie is short availability but has hot/cold selections. Your nearest food/coffee (bakery) is 15-20 min walk away. Ski lift pass is $15 at front desk, go for the views and trails."
Erittäin hyvä
8 arvostelua
8,6/10
1 yö
Alkaen 184 SAR
Tarkista saatavuus
35
Hotellit kohteessa Bergün
Historic Setting Hotel Weisses Kreuz Bergün in Bergün is housed in a historic building, offering mountain views and a picturesque setting. Comfortable Accommodations Rooms feature private bathrooms, mountain views, and amenities such as hairdryers, coffee machines, and work desks. Dining Experience The family-friendly restaurant serves local and European cuisines with vegetarian, gluten-free, and dairy-free options. Breakfast includes local specialties, juice, cheese, and fruits. Leisure Facilities Guests can enjoy a sun terrace, garden, lounge, games room, and indoor play area. Additional amenities include free WiFi, ski storage, and free on-site private parking. Nearby Attractions Located 24 mi from Davos Congress Center, 21 mi from Viamala Canyon, and 25 mi from Schatzalp. St. Gallen-Altenrhein Airport is 86 mi away.
Erittäin hyvä
8 arvostelua
8,6/10
1 yö
Alkaen 467 SAR
Tarkista saatavuus
92
Hotellit kohteessa Valbella
Valbella Resort sijaitsee hiihtohissien lähellä, ja Arosa Lenzerheiden talviurheilukeskus sijaitsee 1 minuutin kävelymatkan päässä ja Valbellan hiihtohissi 8 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä perheystävällinen hotelli sijaitsee 1 km:n päässä kohteesta Heidsee-järvi ja 1,3 km:n päässä kohteesta Lenzerheide/Lain LHB-gondoliasema. Voit rentoutua kylpylässä, jonka palveluihin sisältyvät muun muassa hierontapalvelut, vartalohoidot ja kasvohoidot. Tämä hotelli on kätevä kohde, sillä se sijaitsee aivan rinteiden yhteydessä. Hotellista löytyvät myös seuraavat palvelut: sisäuima-allas ja poreallas. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, pelihalli/-huone ja suksivarasto. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu. Rentoudu nauttimalla pari drinkkiä baarissa or allasbaarissa. Ilmainen buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin klo 7.00–10.30. Käytössäsi on ilmaiset sanomalehdet aulassa, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja matkatavarasäilytys. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen seuraavat kokoustilat: konferenssikeskus ja 8 kokoushuonetta. Palveluihin kuuluu maksullinen omatoiminen pysäköinti. Kaikkien 121 huoneen varusteluun kuuluu ilmaiset minibaarituotteet ja plasmatelevisio. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Kylpyhuoneesta löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja työpöytä.
Mahtava
34 arvostelua
9,1/10
1 yö
Alkaen 912 SAR
Tarkista saatavuus
Näyt kaikki palvelun Pysäköinti tarjoavat hotellit kohteessa Albulan alue

Tutustu hotellien vierasarvosteluihin koihteessa Albulan alue

Näytä kaikki
Tutustu aitoihin arvosteluihin ja todellisten matkailijoiden näkemyksiin, jotka auttavat sinua löytämään täydellisen majoituksen

Posthotel Valbella

8,9/10
Erittäin hyvä
Lähetetty7.3.2025
Vieraskäyttäjä
Alles Super in allen Belangen
Hinta yötä kohden alkaen:717 SAR

Hotel Dieschen

8,9/10
Erittäin hyvä
Lähetetty8.7.2025
Vieraskäyttäjä
Alles perfekt! Wir kommen gerne wieder.

Hotel Spescha

8,6/10
Erittäin hyvä
Lähetetty9.8.2025
Vieraskäyttäjä
Mooie kamers,parkeerplaats voorzien voor 15 €
Hinta yötä kohden alkaen:650 SAR

Usein kysytyt kysymykset

Mitkä ovat suosittuja hotelleita kohteessa Albulan alue?

Albulan alue tarjoaa useita suosittuja hotelleita. Matkustatpa sitten työn tai loman vuoksi, Erlebacherhus (alkaen 341 SAR), Jufa Hotel Savognin (alkaen 635 SAR) ja Hotel Sarain Active Mountain Resort (alkaen 308 SAR) ovat suosittuja hotelleita.

Mikä on kohteen Albulan alue hotellien keskimääräinen yöpymishinta?

Kohteen Albulan alue keskimääräinen hotelliyöpymisen hinta arkisin on 962 SAR, keskimääräinen hotelliyöpymisen hinta viikonloppuisin (perjantai–lauantai) on 1 032 SAR.

Mitkä hotellit kohteessa Albulan alue tarjoavat laadukkaan aamiaisen?

Mitkä hotellit kohteessa Albulan alue tarjoavat kuntosalitiloja?

Mitkä hotellit kohteessa Albulan alue tarjoavat uima-altaan?

Sunstar Hotel Lenzerheide (alkaen 510 SAR), Hotel Lenzerhorn - Alpine Stay, Spa & Savour (alkaen 521 SAR) ja Posthotel Valbella (alkaen 638 SAR) ovat hotelleita, jotka tarjoavat uima-altaan. Yövy missä tahansa näistä hotelleista ja nauti uima-altaasta!

Mitkä hotellit kohteessa Albulan alue tarjoavat ilmaisen Wi-Fi-yhteyden?

Olitpa liikematkalla tai lomalla, Internet-yhteys on olennainen edellytys matkustamiselle. Erlebacherhus (alkaen 341 SAR), Jufa Hotel Savognin (alkaen 635 SAR) ja Hotel Sarain Active Mountain Resort (alkaen 308 SAR) ovat suosittuja hotelleita, jotka tarjoavat ilmaisen Wi-Fi-yhteyden.

Mitkä hotellit kohteessa Albulan alue tarjoavat huippuluokan kylpyläpalveluita?

Mitä hotellikampanjoita kohteessa Albulan alue on tarjolla?

Trip.com tarjoaa erilaisia kampanjoita ja alennuksia käyttäjille ympäri vuoden. Voit tarkistaa kampanjasivulta, mitä kampanjoita Trip.comissa on tarjolla.

Kohteen Albulan alue hotellit ja tietoa aiheesta Pysäköinti

Hotellien lukumäärä35
Arvosteluiden lukumäärä759
Korkein hinta1 073 SAR
Edullisin hinta838 SAR
Keskimääräinen hinta (arkisin)962 SAR
Keskimääräinen hinta (viikonloppuisin)1 032 SAR