Remm Plus Kobe Sannomiya
Valitse päivämäärä
-
Valitse päivämäärä
1 yö
1 huone, 2 aikuista, 0 lasta
Remm Plus Kobe Sannomiya
Remm Plus Kobe Sannomiya
Näytä kartalla
Hintatakuu
Kohokohdat
Yönäköalat satamaan
Kattoravintola
Erinomainen palvelu
Ihanteellinen sijainti
Korkean kerroksen näkymät
+5 lisää
Mukavuudet
Kaikki mukavuudet
Majoituspaikan kuvaus
Näytä enemmän
9,4/10
Puhtaus9,5
Mukavuudet9,1
Sijainti9,6
Palvelu9,4
Ympäristö
Metroasema: Sannomiya
(<100m)
Rautatieasema: Kobe-Sannomiya Station
(220m)
Nähtävyys: Port of Kobe
(1,2km)
Nähtävyys: Sannomiya Center Gai Shopping Street
(310m)
Ostokset: Santica
(160m)
Nähtävyys: Ikuta Shrine
(360m)
Näytä kartalla
Huoneet
Vierasarvostelut
Palvelut ja mukavuudet
Käytännöt
13
Kahden hengen huone
1 Queen-parivuode
18 m² | Kerros: 18-26
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
Päivittäinen siivous
Tarkista saatavuus
10
High-floor Twin Room - Non-Smoking
2 Yhden hengen vuode
26 m² | Kerros: 27-28
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme
Jääkaappi
Tarkista saatavuus
10
High-floor Corner Twin - Non-Smoking
2 Yhden hengen vuode
26 m² | Kerros: 27-28
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme
Jääkaappi
Tarkista saatavuus
12
Korkean kerroksen kahden hengen huone - savuton (160 cm 1 vuode)
1 Queen-parivuode
18 m² | Kerros: 27-28
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
Päivittäinen siivous
Tarkista saatavuus
11
Kahden hengen huone, savuton
2 Yhden hengen vuode
26 m² | Kerros: 18-26
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme
Jääkaappi
Tarkista saatavuus
10
Kulmahuone twin - savuton
2 Yhden hengen vuode
26 m² | Kerros: 18-26
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme
Jääkaappi
Tarkista saatavuus
Piilota huonetyypit
Keskimääräinen hinta vastaavissa majoituspaikoissa kohteessa Kōbe
Ei kielteisiä arvosteluja viimeisten 3 kuukauden aikana
Arvosteluissa mainitaan usein
Vieraskäyttäjä
6. lokakuuta 2026
Yövyimme yhden yön. Kaikki toimi loistavasta ja hotellin aamupala oli monipuolinen loistavalla näköalalla.
TCruise
3. syyskuuta 2026
It’s very convenient place to stay in Kobe because very train station and in the city. You will enjoy many restaurants, nightclubs and shopping malls.
Käännä
BettyYA
21. syyskuuta 2026
The hotel is at the good location to move around conveniently in Kobe city.
Käännä
Vieraskäyttäjä
2. heinäkuuta 2026
⭐ Excellent location – Directly above Sannomiya Station, making it easy to travel around Kobe and take day trips to Osaka or Kyoto.
Käännä
Ho Hui Yueh
15. huhtikuuta 2026
Good location and provided amenities for travellers to take. Except there are only 2 lifts. Near the walking streets
Käännä
Vieraskäyttäjä
30. syyskuuta 2026
The front desk staff is very helpful to get my lost luggage back with endless effort. The location is great right above the station.
Käännä
Vieraskäyttäjä
18. maaliskuuta 2026
Very good hotel in service, location,cleaniness, amenitirs, it locates at the center of samnoniya station
Käännä
Vieraskäyttäjä
10. syyskuuta 2026
Hotel is conveniently located above Sannomiya Station. Access to Airport Limousine was also very convenient.
Käännä
Yolkie
5. lokakuuta 2026
Few points to note:
- The location is perfect yet the entrance is a bit hard to find which is actually in the same building as the local train station, spent some time searching for it
- Sweet to receive both self care products (multiple options, I took the neck heating pad and forgot the other choices) and chocolate (in fridge)
- There is a massage chair in the room and it somehow helped relieving my muscle sore
- The room design is actually quite user-unfriendly, as even we got a relatively larger room, we could barely spread both of our large luggages out and the one who slept near the door could only get off bed from the end of it
- I somehow doubt the cleanliness of the room, I saw some dust and hair on my bedsheet
Käännä
Palvelut ja mukavuudet
Ravintola
Lisätietoja ei ole saatavilla
Majoituspaikan käytännöt
Sisään- ja uloskirjautumisajat
Sisäänkirjautuminen: klo 14:00 jälkeen
Uloskirjautumisaika: ennen 12:00
Vastaanoton aukioloajat: Ympärivuorokautinen
Omatoiminen sisäänkirjautuminen
Lapsia koskevat käytännöt
Kaikenikäiset lapset ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.
Lisämaksuja voidaan periä lapsista, jotka käyttävät huoneessa olevia vuoteita. Lisää lasten lukumäärä saadaksesi tarkemman hinnan.
Pinnasängyt ja lisävuoteet
Pinnasänkyjä ja lisävuoteita ei voida lisätä mihinkään huonetyyppeihin.
Aamiainen
TyyliNoutopöytä
Aukioloajat[Ma - Su] 07:00-10:30 Avoinna
| Ikä | Maksu |
|---|---|
5-vuotiaat ja nuoremmat lapset | Maksuton |
6–17-vuotiaat lapset | 2 860 JPY(noin 16,13 EUR) henkilöä kohden |
Aikuinen | Noutopöytä:2 860 JPY(noin 16,13 EUR) henkilöä kohden |
Lisämaksut aamiaisesta eivät sisälly kokonaishintaan, ja ne on maksettava majoituspaikassa.
Vakuusmaksukäytännöt
VakuusmaksuKiinteistö ei vaadi vakuusmaksua
Lemmikkieläimet
Lemmikit eivät ole sallittuja
Palveluseläimet
Palveluseläimet sallittu
Ikävaatimukset
Sisäänkirjautuvan pääasiallisen vieraan täytyy olla vähintään 18-vuotias.
Maksaminen hotellilla
Sertifioinnin tiedot
Lisenssi-/hyväksyntänumero 神健保第0320DA0008号
Oikeudelliset tiedot
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi ammattimainen isäntä. Ammattimaiset isännät ovat osapuolia, jotka toimivat elinkeino-, liike- tai ammattitoimintaa varten ja joita pidetään elinkeinonharjoittajina EU:n lainsäädännön mukaisesti.
Näytä kaikki
Majoituspaikan kuvaus
Hotellin paikallinen nimi: レムプラス神戸三宮
- Avattu: 2021
- Huoneiden lukumäärä: 209
Puhelin:+81-78-5710606
Sähköposti:sannomiya@remm.jp
Remm Plus Kobe Sannomiya sijaitsee keskustassa, ja Merikenin puisto ja Kōbe Harborland 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 21,4 km:n päässä kohteesta Arima Onsen ja 3,1 km:n päässä kohteesta Koben satama.
Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys ja myyntiautomaatti.
Kobe Nozomiyama palvelee majoituspaikan asiakkaita. Maksullinen buffetaamiainen tarjotaan päivittäin klo 7.00–10.30.
Käytössäsi on express-sisäänkirjautuminen, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja matkatavarasäilytys.
Kaikkien 209 huoneen varusteluun kuuluu jääkaappi ja LCD-televisio. Mukavuuksiin kuuluu digitaalikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu ilmaiset hygieniatuotteet ja bidee. Varusteluun kuuluu puhelin, tallelokero ja vedenkeitin.
Saatat miettiä
Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya?
Sisäänkirjautumisaika hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya on 14:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya?
Onko hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya uima-allas?
Ei, hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya ei ole uima-allasta.Onko hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya uima-allas?
Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya?
Ei, lemmikkieläimet eivät ole sallittuja hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya.Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya?
Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya maksaa?
Huoneisen hinnat hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya voivat muuttua päivämäärien, hotellin käytäntöjen ja muiden tekijöiden mukaan. Voit tarkistaa tämänhetkiset hinnat syöttämällä matkustuspäivämääräsi.Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Remm Plus Kobe Sannomiya maksaa?
Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille Remm Plus Kobe Sannomiya?
Lähin lentokenttä on Kobe Airport, jolle on noin 16 minuuttia hotellista autolla (7,7km).Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille Remm Plus Kobe Sannomiya?
Millaiset ovat hotellin Remm Plus Kobe Sannomiya peruutuskäytännöt?
Hotellin Remm Plus Kobe Sannomiya peruutuskäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja varausehtojen mukaan.Millaiset ovat hotellin Remm Plus Kobe Sannomiya peruutuskäytännöt?
Tietoa tästä majoitusliikkeestä
| Lähin lentokenttä | Kobe Airport |
|---|---|
| Etäisyys lentoasemalle | 8.9KM |
| Lähin rautatieasema | Kobe-Sannomiya Station |
| Etäisyys rautatieasemalle | 0.12KM |
| Lähin metroasema | Sannomiya |
| Etäisyys metroasemalle | 0.13KM |
| Keskimääräinen hinta alkaen | EUR184 |
| Hotellien tähtiluokitus | 4 |
























