Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station
Valitse päivämäärä
-
Valitse päivämäärä
1 yö
1 huone, 2 aikuista, 0 lasta
Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station
Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station
Sija 3 listalla 4-Tähtiset Valitut Hotellit kohteessa Fukuoka
Näytä kartalla
Hintatakuu
Kohokohdat
Ihanteellinen sijainti
Kuntosali
Buffetaamiaiset
Lounge
Puutarhanäköala
+3 lisää
Mukavuudet
Kaikki mukavuudet
Majoituspaikan kuvaus
Näytä enemmän
9,0/10
Puhtaus8,9
Mukavuudet8,6
Sijainti9,6
Palvelu8,8
Ympäristö
Metro: Hakata
(100m)
Metro: Gion
(870m)
Lentokenttä: Fukuokan lentoasema
(3,1km)
Juna: Hakata Station
(100m)
Juna: Yoshizuka Station
(1,9km)
Maamerkit: Reference Hakata modern building rental conference room
(170m)
Näytä kartalla
Huoneet
Vierasarvostelut
Palvelut ja mukavuudet
Käytännöt
21
Deluxe Double -huone
1 King-parivuode
26 m² | Kerros: 6-11
Ikkunnallinen
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme
Jääkaappi
Tarkista saatavuus
11
Deluxe-kahden hengen huone A
2 Yhden hengen vuode
32 m² | Kerros: 6-11
Ikkunnallinen
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme
Jääkaappi
Tarkista saatavuus
23
Superior kahden hengen huone
2 Yhden hengen vuode
25-27 m² | Kerros: 5-11
Kiinteä ikkuna
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme
Jääkaappi
Tarkista saatavuus
24
Moderate - Kahden hengen huone (twin)
2 Yhden hengen vuode
19-21 m² | Kerros: 5-11
Ikkunnallinen
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme
Jääkaappi
Tarkista saatavuus
18
Standard kahden hengen huone
1 Queen-parivuode
16 m² | Kerros: 5-11
Kiinteä ikkuna
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
Hammasharja
Tarkista saatavuus
17
Twin-huone parvekkeella
2 Yhden hengen vuode
21 m² | Kerros: 5
Ikkunnallinen
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme
Jääkaappi
Tarkista saatavuus
Piilota huonetyypit
Vahvistetut arvostelut
Keskimääräinen hinta vastaavissa majoituspaikoissa kohteessa Fukuoka
Arvosteluissa mainitaan usein
Vieraskäyttäjä
21. kesäkuuta 2026
Good location, close to bus stop to airport and hakata station. Free and unlimited welcome drinks (both alcoholic and non-alcoholic). Very spacious room and absolutely nice breakfast buffet.
Käännä
Vieraskäyttäjä
4. kesäkuuta 2026
The room is in best location and it’s clean, only down size it’s a little small if u have big suitcases
Käännä
樱桃兔贝贝
1. kesäkuuta 2026
Room was clean and service was amazing. Hotel check in was slightly earlier. Located right next to train station, I believe the basement was connected to the station. Impressed by the breakfast spread, everything was good from hamburgers to japanese cuisines like ramen!
Käännä
BananaJ
31. toukokuuta 2026
Chose this one for its location. But I have to say it is the worst 4-star hotel I’ve had in Fukuoka.
It is clean and the staff were friendly — Japanese standard.
But they organize the front desk poorly: always a long queue at check in. Under staffed and low efficiency. They installed self check-in machines but everyone using that ended up requesting staff attention. Thus, they are useless.
Breakfast is poor in Japanese standard, both quality and taste. And they charge insane price for very small kids.
Bed is terrible. Can you imagine for a 4-star hotel, the bed is made of cheap steel frame. Mine is even shaking when lying on it!
Overall not recommended. There are much better choices around Hakata station.
Käännä
Crystallmoon
2. kesäkuuta 2026
Hotel location is excellent with hakata station just beside it. Bus stop to n from airport is also just right in front. Reception staff speaks english well and is always smiling n helpful. Hotel also have laundromat and a vacumn machine to pack your bulky clothings. Every night soba is served at Level 5 with chips and wine too. Will always b back to stay if in fukuoka
Käännä
Bee Hong Ong
28. toukokuuta 2026
I love this hotel as it's very convenient, near to Hakata Station, shopping area where you can buy everything under one roof. Hotel is clean, staff very friendly, and it comes with free coffee, free soba, free flow of wine and sake. Laundry at level 5 is convenient with free clothing compress that helps me so much when packing my luggage. Easy transport to and fro airport and hotel. Good breakfast with many choices but expensive when rooms without breakfast anyway I enjoyed my stay with Oriental Hotel and will recommend it to friends travelling to Fukuoka.
Käännä
Anonyymi käyttäjä
18. toukokuuta 2026
Second stay at this hotel. Love the convenience and great location. Highly recommended.
Käännä
CatPuppyBear
18. toukokuuta 2026
The location is excellent, right at the entrance of the Hakata station beside the taxi stop. Which is great for calling an Uber to and from the airport international terminal. The service is excellent, and the room was clean. The room was really small so should probably try to book a king size room if I visit again. The hotel has a coin laundry with 3 machines which is useful. But lots of people take turn using it so better keep an eye on the status via the room TV.
Käännä
Vieraskäyttäjä
29. toukokuuta 2026
Perfect location! Very convenient and walkable distance to train station, restaurants, shopping malls
Käännä
Palvelut ja mukavuudet
Ravintola
Lisätietoja ei ole saatavilla
Majoituspaikan käytännöt
Sisään- ja uloskirjautumisajat
Sisäänkirjautuminen: klo 15:00 jälkeen
Uloskirjautumisaika: ennen 11:00
Vastaanoton aukioloajat: Ympärivuorokautinen
Ota yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen, jos saavut sisäänkirjautumisaikojen ulkopuolella
Lapsia koskevat käytännöt
Kaikenikäiset lapset ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.
Lisämaksuja voidaan periä lapsista, jotka käyttävät huoneessa olevia vuoteita. Lisää lasten lukumäärä saadaksesi tarkemman hinnan.
Pinnasängyt ja lisävuoteet
Pinnasänkyjä ja lisävuoteita ei voida lisätä mihinkään huonetyyppeihin.
Aamiainen
KeittiöJapani
TyyliNoutopöytä
Aukioloajat[Ma - Su] 07:00-10:00 Avoinna
| Ikä | Maksu |
|---|---|
3-vuotiaat ja nuoremmat lapset | Maksuton |
4–11-vuotiaat lapset | 1 750 JPY(noin 9,42 EUR) henkilöä kohden |
12–17-vuotiaat lapset | 3 195 JPY(noin 17,20 EUR) henkilöä kohden |
Aikuinen | Noutopöytä:3 195 JPY(noin 17,20 EUR) henkilöä kohden |
Lisämaksut aamiaisesta eivät sisälly kokonaishintaan, ja ne on maksettava majoituspaikassa.
Lemmikkieläimet
Lemmikit eivät ole sallittuja
Palveluseläimet
Palveluseläimet sallittu pyynnöstä
Ikävaatimukset
Sisäänkirjautuvan pääasiallisen vieraan täytyy olla vähintään 18-vuotias.
Maksaminen hotellilla
Oikeudelliset tiedot
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi ammattimainen isäntä. Ammattimaiset isännät ovat osapuolia, jotka toimivat elinkeino-, liike- tai ammattitoimintaa varten ja joita pidetään elinkeinonharjoittajina EU:n lainsäädännön mukaisesti.
Näytä kaikki
Majoituspaikan kuvaus
Hotellin paikallinen nimi: オリエンタルホテル福岡 博多ステーション
- Avattu: 2019
- Huoneiden lukumäärä: 221
Puhelin:+81-92-4610170
Sähköposti:stay@oriental-hotels.com
Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station sijaitsee kaupungin Fukuoka alueella Hakata-ku, ja se tarjoaa loistavan oleskelukokemuksen huvi- tai työmatkoille.
Jatka kuntoiluasi käymällä kuntosali:ssa.
Tässä kiinteistössä toimii ravintola. Pysäköintihetkellä siemaile drinkkiä baari:ssa tai piristä aistejasi kahvilla kahvila:ssa.
Tässä hotelli:ssa sinulla on pääsy puutarha- ja myyntiautomaatti-tiloihin. Lisämukavuutta lisäävät myös valuutanvaihto, maksuton matkatavaroiden säilytys ja pyykinpesupalvelu.
Autolla saapuvat vieraat voivat käyttää kiinteistön pysäköintialuetta.
Saatat miettiä
Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station?
Sisäänkirjautumisaika hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station?
Onko hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station uima-allas?
Ei, hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station ei ole uima-allasta.Onko hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station uima-allas?
Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station?
Ei, lemmikkieläimet eivät ole sallittuja hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station.Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station?
Tarjoaako hotelli Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station aamiaisen?
Kyllä, hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station majoittuvat vieraat voivat nauttia aamiaisen oleskelunsa aikana.
Aamiaisvaihtoehdot sisältävät seuraavat: Japanilainen. Tarjoaako hotelli Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station aamiaisen?
Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station maksaa?
Huoneisen hinnat hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station voivat muuttua päivämäärien, hotellin käytäntöjen ja muiden tekijöiden mukaan. Voit tarkistaa tämänhetkiset hinnat syöttämällä matkustuspäivämääräsi.Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station maksaa?
Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station?
Lähin lentokenttä on Fukuokan lentoasema, jolle on noin 11 minuuttia hotellista autolla (3,1km).Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station?
Millaiset ovat hotellin Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station peruutuskäytännöt?
Hotellin Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station peruutuskäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja varausehtojen mukaan.Millaiset ovat hotellin Oriental Hotel Fukuoka Hakata Station peruutuskäytännöt?
Tietoa tästä majoitusliikkeestä
| Lähin lentokenttä | Fukuokan lentoasema |
|---|---|
| Etäisyys lentoasemalle | 3.9KM |
| Lähin rautatieasema | Hakata Station |
| Etäisyys rautatieasemalle | 0.11KM |
| Lähin metroasema | Hakata |
| Etäisyys metroasemalle | 0.11KM |
| Keskimääräinen hinta alkaen | EUR292 |
| Hotellien tähtiluokitus | 4 |


























