Nest Hotel Hakata Station
Valitse päivämäärä
-
Valitse päivämäärä
1 yö
Nest Hotel Hakata Station

Nest Hotel Hakata Station

Näytä kartalla
Hintatakuu
Kohokohdat
japanilainen aamiainen
Ihanteellinen sijainti
Maksuton matkatavaroiden säilytys
Pesutupa
Savuton kerros
+1 lisää
Mukavuudet
Kaikki mukavuudet
Majoituspaikan kuvaus
Näytä enemmän
Puhtaus8,8
Mukavuudet8,2
Sijainti8,9
Palvelu8,7
Ympäristö
Metro: Gion
(310m)
Metro: Hakata
(330m)
Lentokenttä: Fukuokan lentoasema
(3,6km)
Juna: Nishitetsu Fukuoka (Tenjin) Station
(1,7km)
Juna: Yoshizuka Station
(2,1km)
Maamerkit: JR Hakata Station Square
(330m)
Näytä kartalla
1

Adjoining Room(Twin Room + Twin Room) Not Connecting Room

Makuuhuone 1:2 Yhden hengen vuode ● Makuuhuone 2:2 Yhden hengen vuode
12 m² | Kerros: 2-10
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
Teepusseja
Elokuvat
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
7

15 neliömetriä kahden hengen huone

1 Parivuode
15 m² | Kerros: 2-8
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
Teepusseja
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
13

Yhden hengen huone

1 Pienet parivuoteet
12 m² | Kerros: 2-8
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
Teepusseja
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
8

Twin-huone

2 Yhden hengen vuode
18 m² | Kerros: 2-8
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
Teepusseja
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
15

12 neliömetrin kahden hengen huone

1 Parivuode
12 m² | Kerros: 2-8
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
Teepusseja
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
20

Kolmen hengen huone

3 Yhden hengen vuode
23 m² | Kerros: 2-8
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
Teepusseja
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
Piilota huonetyypit

Vahvistetut arvostelut
Keskimääräinen hinta vastaavissa majoituspaikoissa kohteessa Fukuoka
Arvosteluissa mainitaan usein
ICE GOEY
11. heinäkuuta 2026
Good stay at nest hotel. Good and big. Provide good brand skincare. I love this hotel. Compare to nearby hotel , price is reasonable . Room are big and clean. Toilet also very clean
Käännä
Vieraskäyttäjä
21. kesäkuuta 2026
Nice location, close to Hakata station and gion station, with coin laundry, sufficient space and within affordable price range.
Käännä
Vieraskäyttäjä
6. heinäkuuta 2026
Smooth check in; small room but very clean and comfortable with necessary personal amenities provided. Easy access from Hakata station and to many food outlets and convenience stores. Places of interest to visit are within walking distance.
Käännä
Anonyymi käyttäjä
22. kesäkuuta 2026
⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5 I had a very comfortable stay at Nest Hotel Hakata Station. The location is excellent, only a short walk from Hakata Station, making it easy to travel around Fukuoka and access the airport. The hotel is also close to convenience stores, restaurants, and shopping areas and Kiwamiya hambrg. The room was clean, modern, and well maintained. Although the room was compact, it was thoughtfully designed and had everything I needed for a pleasant stay. The bed was comfortable, and the hotel was quiet at night, allowing me to rest well after a long day of exploring. The staff were friendly, professional, and helpful throughout my stay. Check-in was smooth, and I appreciated the convenience of luggage storage before and after check-out Overall, Nest Hotel Hakata Station offers great value for money, a convenient location, and a comfortable atmosphere. I would definitely stay here again when visiting Fukuoka.
Käännä
Vieraskäyttäjä
31. toukokuuta 2026
Probably one of the worst hotels I’ve ever stayed in Japan in terms of hygiene conditions. The compact size of the bathroom makes the dirt more obvious: a brown or red stain (blood?) on the bath curtain, and a tape on the edge of the wall near the door. Also, the curtains in the room are not able to completely block the sunlight from outside.
Käännä
Vieraskäyttäjä
21. toukokuuta 2026
Very ideal location. Near to subway and main bus terminal at Hakata, near to direct international airport shuttle station. Meticulously and sparkling clean everyday with thoughtful amenities. Counter staffs were friendly and nice , command good English. Room is slightly small but able to make up for by adjusting luggage position.
Käännä
Vieraskäyttäjä
6. kesäkuuta 2026
Clean with nearby metro and train stations hotel. Staff is polite. You can store you luggage. Breakfast was good.
Käännä
YJTravels
9. kesäkuuta 2026
Great stay in the heart of fukuoka city. room was clean but abit on the smaller side. and service was good generally.
Käännä
ฮาเนดะ
16. huhtikuuta 2026
Great location to stay, walk a little from Hakata Sta. The hotel looks new and modern, easily access.
Käännä

Palvelut ja mukavuudet

Ravintola
Tyyli: Noutopöytä

Majoituspaikan käytännöt

Sisään- ja uloskirjautumisajat
Sisäänkirjautuminen: klo 15:00–24:00
Uloskirjautumisaika: ennen 11:00

Vastaanoton aukioloajat: Ympärivuorokautinen

Lapsia koskevat käytännöt
Kaikenikäiset lapset ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.
Lisämaksuja voidaan periä lapsista, jotka käyttävät huoneessa olevia vuoteita. Lisää lasten lukumäärä saadaksesi tarkemman hinnan.

Pinnasängyt ja lisävuoteet
Pinnasänkyjä ja lisävuoteita ei voida lisätä mihinkään huonetyyppeihin.

Aamiainen
KeittiöLänsimainen,Japani
TyyliNoutopöytä
Aukioloajat[Ma - Su] 07:00-10:00 Avoinna
IkäMaksu
6-vuotiaat ja nuoremmat lapset
Maksuton
7–12-vuotiaat lapset
880 JPY(noin 4,77 EUR) henkilöä kohden
13–17-vuotiaat lapset
1 650 JPY(noin 8,95 EUR) henkilöä kohden
Aikuinen
Noutopöytä:1 650 JPY(noin 8,95 EUR) henkilöä kohden
Lisämaksut aamiaisesta eivät sisälly kokonaishintaan, ja ne on maksettava majoituspaikassa.

Lemmikkieläimet
Lemmikit eivät ole sallittuja

Palveluseläimet
Palveluseläimet sallittu

Ikävaatimukset
Sisäänkirjautuvan pääasiallisen vieraan täytyy olla vähintään 18-vuotias.

Maksaminen hotellilla

Oikeudelliset tiedot
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi ammattimainen isäntä. Ammattimaiset isännät ovat osapuolia, jotka toimivat elinkeino-, liike- tai ammattitoimintaa varten ja joita pidetään elinkeinonharjoittajina EU:n lainsäädännön mukaisesti.
Näytä kaikki

Majoituspaikan kuvaus

Hotellin paikallinen nimi: ネストホテル博多駅前
  • Avattu: 2018
  • Huoneiden lukumäärä: 160
Puhelin:+81-92-2601695
Sähköposti:info.hakata-ekimae@nesthotel.co.jp
Yrityksen Fukuoka:ssa Hakata-ku sijaitseva Nest Hotel Hakata Station on sijoitettu vastaamaan huvi- tai työmatkailijoiden tarpeisiin.
Tässä kiinteistössä toimii ravintola.
Tämä majoitusliike tarjoaa myös maksuton matkatavaroiden säilytys, kuivapesu ja pyykinpesupalvelu.

Saatat miettiä

Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Nest Hotel Hakata Station?

Sisäänkirjautumisaika hotellissa Nest Hotel Hakata Station on 15:00-24:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

Onko hotellissa Nest Hotel Hakata Station uima-allas?

Ei, hotellissa Nest Hotel Hakata Station ei ole uima-allasta.

Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Nest Hotel Hakata Station?

Ei, lemmikkieläimet eivät ole sallittuja hotellissa Nest Hotel Hakata Station.

Tarjoaako hotelli Nest Hotel Hakata Station aamiaisen?

Kyllä, hotellissa Nest Hotel Hakata Station majoittuvat vieraat voivat nauttia aamiaisen oleskelunsa aikana. Aamiaisvaihtoehdot sisältävät seuraavat: Länsimainen, Japanilainen.

Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Nest Hotel Hakata Station maksaa?

Huoneisen hinnat hotellissa Nest Hotel Hakata Station voivat muuttua päivämäärien, hotellin käytäntöjen ja muiden tekijöiden mukaan. Voit tarkistaa tämänhetkiset hinnat syöttämällä matkustuspäivämääräsi.

Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille Nest Hotel Hakata Station?

Lähin lentokenttä on Fukuokan lentoasema, jolle on noin 12 minuuttia hotellista autolla (3,6km).

Millaiset ovat hotellin Nest Hotel Hakata Station peruutuskäytännöt?

Hotellin Nest Hotel Hakata Station peruutuskäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja varausehtojen mukaan.

Tietoa tästä majoitusliikkeestä

Lähin lentokenttäFukuokan lentoasema
Etäisyys lentoasemalle4.44KM
Lähin rautatieasemaHakata Station
Etäisyys rautatieasemalle0.61KM
Lähin metroasemaGion
Etäisyys metroasemalle0.37KM
Keskimääräinen hinta alkaenEUR161
Hotellien tähtiluokitus3