8HOTEL SHONAN FUJISAWA
Valitse päivämäärä
-
Valitse päivämäärä
1 yö
8HOTEL SHONAN FUJISAWA

8HOTEL SHONAN FUJISAWA

Näytä kartalla
Hintatakuu
Kohokohdat
DJ
Yksityinen sauna
Kylpylä
Buffetaamiaiset
Kahvila
+5 lisää
Mukavuudet
Kaikki mukavuudet
Majoituspaikan kuvaus
Näytä enemmän
Puhtaus8,2
Mukavuudet8,1
Sijainti8,5
Palvelu8,6
Ympäristö
Rautatieasema: Fujisawa Station
(310m)
Virkistys: Live House 湘南bit
(<100m)
Ostokset: OPA Shonan Fujisawa Store
(110m)
Ostokset: Tomod's (Shonan Fujisawa Opa Store)
(150m)
Nähtävyys: Catholic Fujisawa Church
(220m)
Ostokset: Kitamura
(160m)
Näytä kartalla
17

Standardihuone tupakointi

1 Pienet parivuoteet
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Tupakointi sallittu
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
TV
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
7

King-huone - Savuton

1 King-parivuode
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
TV
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
5

Kahden hengen huone, savuton

1 Yhden hengen vuode ja 1 Parivuode
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
TV
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
22

Superior-kahden hengen huone, savuton

2 Pienet parivuoteet
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
TV
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
14

Vakiohuone, savuton

1 Pienet parivuoteet
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
Jääkaappi
TV
Huoneen tiedot
Tarkista saatavuus
Piilota huonetyypit

Vahvistetut arvostelut
Keskimääräinen hinta vastaavissa majoituspaikoissa kohteessa Fujisawa
Arvosteluissa mainitaan usein
Sandrap
16. toukokuuta 2026
The room and the bathroom are of good size and was given access to the drinks bar room.
Käännä
Vieraskäyttäjä
5. tammikuuta 2026
Very good location less than 3-minute walk from station Has hot spring in the hotel
Käännä
Ramil Rakhimov
6. marraskuuta 2025
This hotel is conveniently located near the railway station. There are beautiful facilities during the day and night, and it is possible to leave luggage after checking out. The room has all the necessary things. Initially, I didn't plan to have a breakfast, but after I saw that there are several soups, I changed my mind. It turned out that even the whole menu is not enough to be satisfied. On the contrary, you will be hungry after some time. There are carrot and cabbage salads and 3 soup variants. You have an option - eat all the bread you want or just choose a hotdog. I chose the former, and it was a good decision because that way I didn't want to eat at least for some time. So, breakfast is a good option if you are not hungry at all in the morning. But if you want to eat and have a break for 4-6 hours, it is better to eat somewhere else. So, the hotel is a good option if you stay in Fujisawa, but you need to think if you need the breakfast.
Käännä
kentken555
1. marraskuuta 2025
Good location for traveller who want to visit Kamakura. Hotel location was nearby first train station Fujisawa which is operate by Enoden line.
Käännä
Vieraskäyttäjä
20. toukokuuta 2025
Good location close to the train station all the facilities you can have
Käännä
Vieraskäyttäjä
5. toukokuuta 2026
Great location
Käännä
Vieraskäyttäjä
17. toukokuuta 2026
petty good
Käännä
Vieraskäyttäjä
28. marraskuuta 2024
The staff is nice and helpful to talk with.
Käännä
周圍遊 周圍訓
22. kesäkuuta 2026
酒店職員能操流利英語, 雖然他們看起來比較年輕,但工作都很認真! 酒店設有預約式付款水療和sauna 服務, 絕對是旅程中必須的選擇! 酒店整體環境清潔,餐廳食物和服務都很恰當,值得期待和享受的住宿體驗!
Käännä

Palvelut ja mukavuudet

Ravintola
Avoinna: Aamiainen,Lounas,Päivällinen
Aukioloajat: [Ma - Su] 07:00-22:00

Majoituspaikan käytännöt

Sisään- ja uloskirjautumisajat
Sisäänkirjautuminen: klo 15:00 jälkeen
Uloskirjautumisaika: ennen 11:00

Vastaanoton aukioloajat: Ympärivuorokautinen

Lapsia koskevat käytännöt
Kaikenikäiset lapset ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.
Lisämaksuja voidaan periä lapsista, jotka käyttävät huoneessa olevia vuoteita. Lisää lasten lukumäärä saadaksesi tarkemman hinnan.

Pinnasängyt ja lisävuoteet
Pinnasänkyjä ja lisävuoteita ei voida lisätä mihinkään huonetyyppeihin.

Aamiainen
KeittiöLänsimainen,Kiina,Amerikkalainen
TyyliNoutopöytä
Aukioloajat[Ma - Su] 07:00-10:30 Avoinna
IkäMaksu
17-vuotiaat ja nuoremmat lapset
1 500 JPY(noin 8,40 EUR) henkilöä kohden
Aikuinen
Noutopöytä:1 500 JPY(noin 8,40 EUR) henkilöä kohden
Lisämaksut aamiaisesta eivät sisälly kokonaishintaan, ja ne on maksettava majoituspaikassa.

Lemmikkieläimet
Lemmikit eivät ole sallittuja

Ikävaatimukset
Sisäänkirjautuneille vieraille ei ole ikärajaa.

Maksaminen hotellilla

  • Käteinen
Oikeudelliset tiedot
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi ammattimainen isäntä. Ammattimaiset isännät ovat osapuolia, jotka toimivat elinkeino-, liike- tai ammattitoimintaa varten ja joita pidetään elinkeinonharjoittajina EU:n lainsäädännön mukaisesti.
Näytä kaikki

Majoituspaikan kuvaus

Hotellin paikallinen nimi: エイトホテル 湘南藤沢
  • Avattu: 2011
  • Uudistettu: 2022
  • Huoneiden lukumäärä: 109
Puhelin:+81-466-540880
Sähköposti:info@8hotel.jp
8HOTEL SHONAN FUJISAWA on täydellinen paikka rentoutua matka- tai työpäivän jälkeen.
Voit ladata akkujasi tai vain rentoutua käymällä kiinteistön kylpylä- tai sauna-sivustolla.
Tässä kiinteistössä toimii ravintola. Oleskelusi aikana voit hemmotella itseäsi huonepalvelu:lla ruualla, joka on saatavilla hotellin ravintola:sta. Pysäköintihetkellä siemaile drinkkiä baari:ssa tai piristä aistejasi kahvilla kahvila:ssa.
Tästä hotelli:sta löydät myös palvelut, kuten myyntiautomaatti. Tämä majoitusliike tarjoaa myös maksuton matkatavaroiden säilytys.
Majoituspaikassa on pysäköintimahdollisuus.

Saatat miettiä

Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa 8HOTEL SHONAN FUJISAWA?

Sisäänkirjautumisaika hotellissa 8HOTEL SHONAN FUJISAWA on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

Onko hotellissa 8HOTEL SHONAN FUJISAWA uima-allas?

Ei, hotellissa 8HOTEL SHONAN FUJISAWA ei ole uima-allasta.

Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa 8HOTEL SHONAN FUJISAWA?

Ei, lemmikkieläimet eivät ole sallittuja hotellissa 8HOTEL SHONAN FUJISAWA.

Tarjoaako hotelli 8HOTEL SHONAN FUJISAWA aamiaisen?

Kyllä, hotellissa 8HOTEL SHONAN FUJISAWA majoittuvat vieraat voivat nauttia aamiaisen oleskelunsa aikana. Aamiaisvaihtoehdot sisältävät seuraavat: Länsimainen, Kiinalainen, Amerikkalainen.

Kuinka paljon yöpyminen hotellissa 8HOTEL SHONAN FUJISAWA maksaa?

Huoneisen hinnat hotellissa 8HOTEL SHONAN FUJISAWA voivat muuttua päivämäärien, hotellin käytäntöjen ja muiden tekijöiden mukaan. Voit tarkistaa tämänhetkiset hinnat syöttämällä matkustuspäivämääräsi.

Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille 8HOTEL SHONAN FUJISAWA?

Lähin lentokenttä on Tokion kansainvälinen lentoasema, jolle on etäisyys hotellista linnuntietä: 35,4km.

Millaiset ovat hotellin 8HOTEL SHONAN FUJISAWA peruutuskäytännöt?

Hotellin 8HOTEL SHONAN FUJISAWA peruutuskäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja varausehtojen mukaan.

Tietoa tästä majoitusliikkeestä

Lähin lentokenttäTokion kansainvälinen lentoasema
Etäisyys lentoasemalle46.19KM
Lähin rautatieasemaFujisawa Station
Etäisyys rautatieasemalle0.38KM
Lähin metroasemaShōnandai
Etäisyys metroasemalle8.78KM
Keskimääräinen hinta alkaenEUR117
Hotellien tähtiluokitus3