Le Mouton
Valitse päivämäärä
-
Valitse päivämäärä
1 yö
1 huone, 2 aikuista, 0 lasta
Le Mouton
Le Mouton
Yksityinen isäntä
Näytä kartalla
Hintatakuu
Kohokohdat
Signature -kuuma lähde
Ulkouima-allas katolla
Sviitti
Baari
Puutarha
+5 lisää
Mukavuudet
Kaikki mukavuudet
Majoituspaikan kuvaus
Näytä enemmän
8,7/10
Puhtaus8,7
Mukavuudet8,7
Sijainti8,7
Palvelu8,7
Ympäristö
Juna: Angers Saint-Laud Station
(23,5km)
Juna: Savennieres Behuard
(30,5km)
Maamerkit: Tropismes gallery
(130m)
Maamerkit: Île Sorin
(1,4km)
Maamerkit: Chapelle de la Salette
(1,8km)
Maamerkit: Eglise de la Daguenière
(2,4km)
Näytä kartalla
Huoneet
Vierasarvostelut
Palvelut ja mukavuudet
Käytännöt
1
Kahden hengen tai twin-huone, 1 parivuode tai 2 erillistä vuodetta, puutarhanäköala (Chambre "Le Mouton Rouge")
2 yhden hengen vuodetta ja 1 parivuode
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Suihku
Tarkista saatavuus
1
Suite the Turret
2 yhden hengen vuodetta ja 1 parivuode
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Järvinäköala
Tarkista saatavuus
1
Huone Sininen Lammas
2 yhden hengen vuodetta ja 1 parivuode
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Suihku
Tarkista saatavuus
Vahvistetut arvostelut
Keskimääräinen hinta vastaavissa majoituspaikoissa kohteessa Blaison-Gohier
Arvosteluissa mainitaan usein
Vieraskäyttäjä
25. kesäkuuta 2026
What a beautiful place to stay lamouton the host Mirjam and Franc are exceptional hosts nothing was too much trouble and very welcoming, we got giving the royal room, an upgrade from our original room which was lovely the rooms are spacious and everything you need in a room, I loved the bath the balcony was a bonus. The food n drink were plentiful there is a jacuzzi pool trampoline plenty of land to have a wee walk or play football or bowls. It was just what we needed rest and peace . Its just such a lovely place and a must visit ! Well worth the price. Thank you for having us and for the lovely memories. X
Käännä
Jonathan
23. heinäkuuta 2025
Charming place to stay- quiet and in a beautiful countryside location. Lovely hosts. We were welcomed with a refreshing glass of white wine. The host recommended a fantastic local restaurant called ‘La Guinguette a Jojo’ Delicious breakfast.
Käännä
Brian
6. lokakuuta 2024
Excellent Stay
We really enjoyed our stay which is located in the countryside. Our hosts were very welcoming and accommodating in all aspects. The restaurant and evening meal was superb.
Käännä
Linda
6. syyskuuta 2024
Brilliant room -“ D’or “ full of golden antiques and quirky items, felt very luxurious. Spent some time in the hot tub, then on lounger in sun playing peek a boo with tiny geckos! Swimming pool. Lovely rural setting right near the River Loire. Great welcome from host Miriam who produced a cold beer, a glass of cremant ( in the tub!) and a delicious amuse bouche. She made a recommendation for a dinner in a beautiful riverside location. Breakfast was good. What a lovely place to stay.
Käännä
Tara
28. heinäkuuta 2024
Beautiful, tranquil and rustic spot by the Loire, looked after by the most fabulous hosts. We were welcomed with a lovely surprise of bubbly, moules frites and fromages. Slept like a log each night and explored local towns, chateaux and vineyards each day. We were sad to leave and would be very happy to come back another time.
Käännä
Flora
17. toukokuuta 2024
Loved our stay!
We arrived late and the drive felt like we would never get there. But when we arrived the greetings were over accommodating and fixed us a glass of wine and a light dinner. Very unexpected. Our room was lovely and decorated very French! The room was clean the breakfast was great!
The bed was comfortable and the shower was wonderful.
Käännä
Richard
4. elokuuta 2023
A beautiful house in a lovely quiet location. Great hosts that made our short stay so special.
Käännä
laurence
7. syyskuuta 2023
what wonderful people and such great hospitality
Käännä
Vieraskäyttäjä
9. elokuuta 2025
Wir haben eine sehr entspannte Woche bei Mirjam und Claude verbracht. Le Mouton ist ein Paradies für Kinder und Hunde. Die Gastgeber sind herrlich unkompliziert und die Küche ist bodenständig und lecker. Neben dem Pool gibt es eine Whirlpool und einen Boule-Platz. Wir würden jederzeit wider kommen. Ganz herzlichen Dank für traumhaft schöne Tage! Einfach super!
Käännä
Palvelut ja mukavuudet
Ravintola
Lisätietoja ei ole saatavilla
Majoituspaikan käytännöt
Sisään- ja uloskirjautumisajat
Sisäänkirjautuminen: klo 04:30–21:00
Uloskirjautumisaika: 08:00–11:00
Vastaanoton aukioloajat: Ympärivuorokautinen
Lapsia koskevat käytännöt
Kaikenikäiset lapset ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.
Lisämaksuja voidaan periä lapsista, jotka käyttävät huoneessa olevia vuoteita. Lisää lasten lukumäärä saadaksesi tarkemman hinnan.
Pinnasängyt ja lisävuoteet
Lisävuoteita ei voi lisätä mihinkään huonetyyppiin. Pinnasänkyä koskevat käytännöt vaihtelevat huonetyypin mukaan. Tutustu kyseisen huonetyypin käytäntöihin.
Aamiainen
KeittiöLänsimainen
Aukioloajat[Ma - Su] 09:00-11:00 Avoinna
| Ikä | Maksu |
|---|---|
Aikuinen | Ota yhteyttä hotelliin |
Lisämaksut aamiaisesta eivät sisälly kokonaishintaan, ja ne on maksettava majoituspaikassa.
Lemmikkieläimet
Lemmikit sallittu pyynnöstäLisämaksu
Maksu: Ota yhteyttä majoituspaikkaan saadaksesi lisätietoja
Ikävaatimukset
Sisäänkirjautuvan pääasiallisen vieraan täytyy olla vähintään 18-vuotias.
Yksityisen toimijan hallinnoima
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen toimija. Yksityisellä toimijalla tarkoitetaan osapuolta, joka vuokraa yhtä tai useampaa kiinteistöä tarkoituksiin, jotka eivät liity hänen elinkeino-, liike- tai ammattitoimintaansa.
Oikeudelliset tiedot
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen isäntä. Yksityisellä isännällä tarkoitetaan osapuolta, joka vuokraa yhtä tai useampaa kiinteistöä tarkoituksiin, jotka eivät liity hänen elinkeino-, liike- tai ammattitoimintaansa. Yksityisiä isäntiä ei pidetä elinkeinonharjoittajina, eikä EU:n kuluttajalainsäädäntöä välttämättä sovelleta näihin varauksiin.
Majoituspaikan kuvaus
Hotellin paikallinen nimi: Le Mouton
- Huoneiden lukumäärä: 5
Puhelin:+33-2-41682745
Kun yövyt hotellissa Le Mouton, sinulla on erinomaiset mahdollisuudet tutustua kaikkeen, mitä Blaison-Gohier tarjoaa.
Tässä kiinteistössä on uima-allas, mukaan lukien suolavesiallas. Hemmottele itseäsi vierailemalla kiinteistön hintaan kuuma lähde. Tämä majoitusliike tarjoaa ratsastusmahdollisuus, golfkenttä, kalastus ja vaellus, mikä antaa sinulle paljon mahdollisuuksia pysyä kunnossa.
Tässä kiinteistössä toimii ravintola. Oleskelusi aikana voit hemmotella itseäsi huonepalvelu:lla ruualla, joka on saatavilla hotellin ravintola:sta. Tässä kiinteistössä asuu talossa baari.
Tässä aamiaismajoitus:ssa sinulla on pääsy parila-, puutarha- ja lasten leikkipaikka-tiloihin. Tämä majoitusliike tarjoaa myös matkatavaroiden säilytys ja pyykinpesupalvelu.
Kiinteistölle ajaessasi voit käyttää maksuton parkkipaikkaa.
Saatat miettiä
Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Le Mouton?
Sisäänkirjautumisaika hotellissa Le Mouton on 04:30-21:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Le Mouton?
Onko hotellissa Le Mouton uima-allas?
Kyllä, hotellissa Le Mouton on uima-allas.Onko hotellissa Le Mouton uima-allas?
Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Le Mouton?
Kyllä, lemmikkieläimet ovat sallittuja hotellissa Le Mouton, mutta on aina parasta soittaa etukäteen ja varmistaa asia.Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Le Mouton?
Tarjoaako hotelli Le Mouton aamiaisen?
Kyllä, hotellissa Le Mouton majoittuvat vieraat voivat nauttia aamiaisen oleskelunsa aikana.
Aamiaisvaihtoehdot sisältävät seuraavat: Länsimainen. Tarjoaako hotelli Le Mouton aamiaisen?
Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Le Mouton maksaa?
Huoneisen hinnat hotellissa Le Mouton voivat muuttua päivämäärien, hotellin käytäntöjen ja muiden tekijöiden mukaan. Voit tarkistaa tämänhetkiset hinnat syöttämällä matkustuspäivämääräsi.Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Le Mouton maksaa?
Millaiset ovat hotellin Le Mouton peruutuskäytännöt?
Hotellin Le Mouton peruutuskäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja varausehtojen mukaan.Millaiset ovat hotellin Le Mouton peruutuskäytännöt?
Tietoa tästä majoitusliikkeestä
| Lähin rautatieasema | Angers Saint-Laud Station |
|---|---|
| Etäisyys rautatieasemalle | 23.5KM |
| Keskimääräinen hinta alkaen | EUR163 |
| Hotellien tähtiluokitus | 3 |














