Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport)
Valitse päivämäärä
-
Valitse päivämäärä
1 yö
1 huone, 2 aikuista, 0 lasta
Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport)
Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport)
Näytä kartalla
Hintatakuu
Kohokohdat
Ilmaiset lentokenttäkuljetukset
Maksuton matkatavaroiden säilytys
Ilmainen bussikuljetus
Erinomainen palvelu
Ihanteellinen sijainti
+2 lisää
Mukavuudet
Kaikki mukavuudet
Majoituspaikan kuvaus
Näytä enemmän
9,4/10
Yöpynyt monta kertaa, pidän siitä kovasti
Ympäristö
Lentoasema: Peking-Daxingin kansainvälinen lentoasema
(8,1km)
Nähtävyys: Beijing Wildlife Park
(9,1km)
Nähtävyys: Bamboo Grove Pavilion Garden
(1,7km)
Virkistys: Flatland Little Ai Camping Base
(7,1km)
Näytä kartalla
Huoneet
Vierasarvostelut
Palvelut ja mukavuudet
Käytännöt
4
Budjetti kahden hengen huone (Ilman ikkunaa)
2 Yhden hengen vuode
10-15 m² | Kerros: 1-2
Ei ikkunaa
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Päivittäinen siivous
Tarkista saatavuus
5
Cosy-huone(queen-parivuode)
1 Queen-parivuode
15-20 m² | Kerros: 2
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Päivittäinen siivous
Tarkista saatavuus
4
Standard-huone (2 vuodetta)
2 Yhden hengen vuode
10-15 m² | Kerros: 1-2
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Päivittäinen siivous
Tarkista saatavuus
4
Business-huone (2 vuodetta)
2 Yhden hengen vuode
10-15 m² | Kerros: 1-2
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Päivittäinen siivous
Tarkista saatavuus
6
Boutique Double Room
1 Queen-parivuode
20-30 m² | Kerros: 2
Ikkunnallinen
Ilmainen Wi-Fi
Savuton
Ilmastointi
Yksityinen kylpyhuone
TV
Päivittäinen siivous
Tarkista saatavuus
Piilota huonetyypit
Vahvistetut arvostelut
Keskimääräinen hinta vastaavissa majoituspaikoissa kohteessa Peking
Arvosteluissa mainitaan usein
Leroskan
14. toukokuuta 2025
Hotelli sijaitsee kiinalaisessa kylässä, josta kulkee bussi kaupunkiin, mutta viimeinen palaa hotellille klo 19.30. Lähellä on kahvila, jossa voi syödä. Pyyhkeet ja liinavaatteet ovat puhtaat. Pyysimme huonetta ilman savukkeiden hajua ja hiljaisuutta, he antoivat meille huoneen ilman savukkeiden hajua, mutta huoneessa haisi jollekin ja se oli erittäin meluisa kuudesta aamusta lähtien. Illalla joku koputti oveen, mutta sitä ei voinut nähdä, koska kurkistusaukko oli peitetty paperilla ja se voitiin yksinkertaisesti poistaa ulkopuolelta. Se ei ollut kovin viihtyisä ja vähän pelottava. Se on hyvä yöksi tuohon hintaan + he noutavat sinut ja vievät sinut Daxingin lentokentälle. Tunteet hotellista ovat ristiriitaiset.
Alkuperäinen tekstiGooglen tarjoama käännös
Vieraskäyttäjä
16. toukokuuta 2025
Hyvä siirron organisointi. Hotelli tapasi minut ja vei minut lentokentälle. Tykkäsin kaikesta! Huoneessa on kaikki mitä tarvitset.
Alkuperäinen tekstiGooglen tarjoama käännös
Huolantanyatanniya
15. toukokuuta 2025
Yöpynyt monta kertaa, pidän siitä kovasti
Alkuperäinen tekstiGooglen tarjoama käännös
Ayan979
28. elokuuta 2026
This hotel proved to be a pleasant choice for our recent visit. The accommodations were satisfactory and maintained a good level of cleanliness throughout our stay. For travelers needing a convenient stopover, this establishment offers excellent value. Its proximity to the airport makes it an ideal option for those in transit. We would recommend this hotel for its convenience and overall positive experience.
Käännä
Hanbiao The Great
5. syyskuuta 2026
Good place to stay in Beijing near daxing airport. With free airport pick up service.
Käännä
Vieraskäyttäjä
24. heinäkuuta 2026
The hotel was extremely responsive, from when we booked the hotel up until to check out. We were able to organize our airport drop-off with ease (and the hotel is only 15 minutes from Daxing Airport). The room was clean, got nice and cool really fast, and the beds and pillows were comfortable. They even helped us get the address right for Waimai. For a short airport stay, this hotel was very convenient for our purposes.
Käännä
Anonyymi käyttäjä
23. heinäkuuta 2026
Everything was fine initially the hotel had the correct pickup information, and I notified them about my flight change. However, after I arrived, it seemed my messages weren’t being acknowledged. I had to call, and the woman who answered had an unfriendly tone. She told me to refer to messages on Trip.com, which hadn't been responded to earlier. I was then directed to go to Gate 8, then Gate 9 and finally to be sent back to Gate 8 again. When I finally arrived at the hotel around midnight, I was greeted by a rude young lady who shouted at me repeatedly for not noticing the room number handwritten in pencil. Her behavior was completely unprofessional. Next morning the two young men staff members at the front desk the next morning were very nice and helpful. Hotel was good.
Käännä
Anaepst
22. heinäkuuta 2026
Great option if you want to sleep somewhere close to the airport. The complementary transfer is very convenient, Wi-Fi works well, the staff are very helpful, and rooms have everything you might need.
I'd like to point out that it's parents' job to make sure their kids don't disturb other guests.
Käännä
Kawtar_loves_history
20. heinäkuuta 2026
I booked this hotel not expecting much but it turned out it's a very good experience. The room was clean and the AC is good. The stuff are nice always smiling and trying to communicate with you . I would definitely recommend 🫶. I will definitely come back here in the future!!
Käännä
Palvelut ja mukavuudet
Majoituspaikan käytännöt
Sisään- ja uloskirjautumisajat
Sisäänkirjautuminen: klo 14:00 jälkeen
Uloskirjautumisaika: ennen 12:00
Vastaanoton aukioloajat: Ympärivuorokautinen
Majoituspaikka tarjoaa sisäänkirjautumistiedot varauksen tekemisen jälkeen
Vieraat hyväksytään
Tämä majoituspaikka hyväksyy vain vieraita, joilla on voimassa oleva matkustuslupa, oleskelulupa tai Manner-Kiinassa myönnetty henkilökortti
Lapsia koskevat käytännöt
Kaikenikäiset lapset ovat tervetulleita tähän majoituspaikkaan.
0–17 vuoden ikäiset lapset voivat majoittua ilmaiseksi, jos lisävuodetta ei tarvita.
Pinnasängyt ja lisävuoteet
Pinnasänkyjä ja lisävuoteita ei voida lisätä mihinkään huonetyyppeihin.
Aamiainen
Breakfast not provided
Vakuusmaksukäytännöt
VakuusmaksuKiinteistö ei vaadi vakuusmaksua
Lemmikkieläimet
Lemmikit eivät ole sallittuja
Palveluseläimet
Palveluseläimet sallittu pyynnöstä
Ikävaatimukset
Sisäänkirjautuvan pääasiallisen vieraan täytyy olla vähintään 18-vuotias.
Maksaminen hotellilla
- Käteinen
Oikeudelliset tiedot
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi ammattimainen isäntä. Ammattimaiset isännät ovat osapuolia, jotka toimivat elinkeino-, liike- tai ammattitoimintaa varten ja joita pidetään elinkeinonharjoittajina EU:n lainsäädännön mukaisesti.
Näytä kaikki
Majoituspaikan kuvaus
Hotellin paikallinen nimi: 泉中泉酒店(北京大兴国际机场店)
- Avattu: 2021
- Huoneiden lukumäärä: 60
Puhelin:+86-15510029689+86-10-89291688
The Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) provides a great place for travelers to relax after a busy day. Visitors to Beijing will find that the Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) is a fantastic accommodation choice.
Traveling to the hotel is easy with Lixian Railway Station located approximately 7km away and Beijing Daxing International Airport roughly 8km away.
After a long day of sightseeing, guests can retire to the comfort of the hotel. Guests of this Beijing hotel can make use of the parking facilities.
Our guests consider this hotel to have excellent service. This hotel is particularly popular with those traveling with families.
Saatat miettiä
Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport)?
Sisäänkirjautumisaika hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) on 14:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.Mitkä ovat sisään- ja uloskirjautumisajat hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport)?
Onko hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) uima-allas?
Ei, hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) ei ole uima-allasta.Onko hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) uima-allas?
Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport)?
Ei, lemmikkieläimet eivät ole sallittuja hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport).Ovatko lemmikkieläimet sallittuja hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport)?
Tarjoaako hotelli Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) aamiaisen?
Ei, hotelli Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) ei tarjoa aamiaista. Tarjoaako hotelli Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) aamiaisen?
Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) maksaa?
Huoneisen hinnat hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) voivat muuttua päivämäärien, hotellin käytäntöjen ja muiden tekijöiden mukaan. Voit tarkistaa tämänhetkiset hinnat syöttämällä matkustuspäivämääräsi.Kuinka paljon yöpyminen hotellissa Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) maksaa?
Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport)?
Lähin lentokenttä on Peking-Daxingin kansainvälinen lentoasema, jolle on noin 14 minuuttia hotellista autolla (8,1km).Miten pääsen lähimmältä lentokentältä hotellille Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport)?
Millaiset ovat hotellin Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) peruutuskäytännöt?
Hotellin Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) peruutuskäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja varausehtojen mukaan.Millaiset ovat hotellin Quanzhongquan Hotel (Beijing Daxing International Airport) peruutuskäytännöt?
Tietoa tästä majoitusliikkeestä
| Lähin lentokenttä | Peking-Daxingin kansainvälinen lentoasema |
|---|---|
| Etäisyys lentoasemalle | 10.88KM |
| Lähin rautatieasema | Lixian Railway Station |
| Etäisyys rautatieasemalle | 7.41KM |
| Lähin metroasema | Daxing Airport |
| Etäisyys metroasemalle | 8.4KM |
| Keskimääräinen hinta alkaen | EUR31 |
| Hotellien tähtiluokitus | 2 |


















